Завантажити ще

Зеленський розповів, як і навіщо запустив телемарафон

Зеленський розповів, як і навіщо запустив телемарафон

На момент повномасштабного російського вторгнення Україна мала дуже гарну базу цифровізації. Завдяки цьому, коли росіяни у 2022 році навіть оточували українські міста, у них продовжували працювати банківська система, інтернет, телебачення. Це допомогло президенту Зеленському «зберегти контакт з кожною людиною». Про це український лідер розповів в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідманом.

- Я зробив кілька рішень, щоб люди були об’єднані інформаційно. Тому що «русские» пустили дуже серйозну інформаційну хвилю. Благо у мене досвіт двох десятків років до цього – я керував і телевізійною студією, і телевізійними каналами. Тому розумів, як треба дуже швидко побудувати інформаційну мережу. Завдяки цьому я почав регулярно звертатись – від 3 до 5 разів на добу – до людей, у тому числі до тих, хто був в цих містах і був обрубаний від іншої інформації. І для мене було дуже важливо зберегти цифру, зберегти інтернет, зберегти мій контакт з кожною людиною, - розповів Зеленський.

Він розповів, що влада побудувала медійний майданчик, «куди зайшли всі інформагенції України». І назвали його телемарафон.

- Адже дуже важливо, щоб була довіра у людей. Чому? Бо були хвилі (російської дезінформації. – Ред.) . У перший же день вони сказали, що я втік. Тому я виходив на вулицю з офісу, записувався на вулиці. Потім я торкався дрібних речей, щоб показати, що у реальному просторі. Це був реальний вплив, - згадав Зеленський.

Він додав, що під час деяких звернень «говорив з росіянами, звертався до них» з надією на те, що люди допоможуть зупинити Путіна.  

В цілому інтерв’ю з Фрідманом тривало понад три години. Подкастер родом з міста Чкаловськ (Таджикистан). Його батько - фахівець з фізики плазми Олександр Фрідман - народився в Києві, працював в Москві до 1994 року, та наразі є професором кафедри імені Джона А. Найхейма та директором Інституту плазми імені Сі Джея Найхейма в Інженерному коледжі університету Дрекселя.

Родина Фрідмана переїхала до США у 1994 році, коли йому було приблизно 11 років. Він закінчив середню школу Neuqua Valley у Непервіллі, штат Іллінойс, у 2001 році. Почав вести свій подкаст у 2018 році, в рамках курсу МІТ 6. S099 по загальному штучному інтелекту. Першою назвою подкасту була Artificial Intelligence Podcast (укр. Подкаст про штучний інтелект), яку пізніше було змінено на Lex Fridman Podcast, щоб відобразити ширший спектр тем, які він мав охоплювати. Фрідман використовує свій подкаст для обговорення «ШІ, науки, технологій, історії, філософії та природи інтелекту, свідомості, любові та влади».