Завантажити ще
back icon

Рада ухвалила закон, який “руйнує бізнес” на працевлаштуванні осіб з інвалідністю

Рада ухвалила закон, який “руйнує бізнес” на працевлаштуванні осіб з інвалідністю
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Верховна Рада ухвалила закон, який змінює правила працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема ветеранів. Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у своєму телеграм-каналі, що за законопроєкт 5344-д у другому читанні проголосували 228 народних депутатів.

- Дуже важлива реформа, — зазначив він.

За словами Гетманцева, документ руйнує “систему збагачення кількох сімей на «бізнесі захисту інвалідів». Також законопроєкт замінює штрафи за непрацевлаштованих осіб з інвалідністю на платіж на створення робочих місць, розширює кількість робочих місць, які пропонуються особам з інвалідністю, за рахунок включення до відповідного переліку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, впроваджує державні стандарти обладнання (облаштування) робочого місця та забезпечення розумним пристосуванням робочих місць на підприємствах та в організаціях.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович написала у своєму фейсбуці, що в Україні працює лише 16% людей з інвалідністю, натомість як в ЄС — понад 50%.

- Сьогодні роботодавці попри брак робочої сили все ще не готові брати на роботу людей з інвалідністю. Це означає, що існуюча система працевлаштування людей з інвалідністю не працює, — заявила вона.

Жолнович зазначила, що закон руйнує "оренду" трудових книжок — схему, за якою роботодавці формально беруть людей з інвалідністю, а реально — їхні трудові книжки й платять податки з мінімальної зарплатні. Автор законопроєкту Галина Третьякова зазначила, що ухвалений документ — євроінтеграційний. Він, зокрема, впроваджує квоти на працевлаштування осіб I та II групи інвалідності.

  • 27 листопада міністр соціальної політики Оксана Жолнович повідомила, що з початку вторгнення Росії до України кількість людей, які оформили інвалідність, зросла на 300 тисяч осіб.
  • 15 листопада уряд схвалив пілотну програму для жінок на "нетипових" посадах — слюсаря, тракториста, столяра.