Завантажити ще

Зеленський підписав закон, який запроваджує обов'язкову сертифікацію психологів та психотерапевтів

Зеленський підписав закон, який запроваджує обов'язкову сертифікацію психологів та психотерапевтів
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

У четвер, 6 лютого, глава держави Володимир Зеленський підписав закон № 4223-IX щодо системи охорони психічного здоров'я. Про це свідчить картка документа на сайті Ради.

Закон передбачає створення національної комісії з питань психічного здоров'я, зобов'язує психологів та психотерапевтів мати вищу освіту й сертифікуватися, дає визначення важливим термінам у законодавстві тощо. Як розповіла Коротко про віцепрезидент Української психотерапевтичної ліги, генеральний директор Європейської школи психології Христина Кудрявцева, Нацкомісія складатиметься наполовину з представників влади, наполовину – з представників професійних спільнот. І вони відбиратимуться на конкурсній основі. Там, де існує регулювання, завжди є ризик корупції. Але в даному випадку ринок регулюватиметься 50х50 державними та професійними організаціями, що суттєво знижує ризики.

Однак вона додала, що закон буде введений в дію через рік після набрання ним чинності. Шість років сертифікація буде добровільною і лише після цього – обов'язковою.

Також документ приділяє увагу охороні психічного здоров'я на робочих місцях і пропонує роботодавцям створити програми психосоціальної підтримки працівників.

  • Верховна Рада підтримала цей закон у другому читанні 15 січня, а 6 лютого він повернувся до парламенту за підписом президента.
  • У Коротко про також розповідалося, що закон зобов'язує психотерапевтів і психологів інформувати клієнта про стан його психічного здоров'я. Як зазначила Кудрявцева, завершилася довгострокова професійна дискусія: всю чи не всю правду говорити пацієнтові про те, що з ним відбувається. Професійна спільнота все більше приходить до висновку, що треба говорити всю правду, і неважливо, травмує це людину чи ні. Закон це також зафіксував.