В Україні зараз не стоїть на порядку денному питання про мобілізацію жінок до Збройних сил України, його розглядають як "більш добровільну справу". Про це заявив заступник глави Офісу президента Павло Паліса в інтерв'ю BIHUS Info.
- Я думаю, жіноча мобілізація… тут, швидше, якісь дефіцитні спеціальності, медичні напрямки й таке інше. Я думаю, це питання зараз так гостро не варте. Жіноча служба в армії – це така добровільна справа, мені здається, - сказав чиновник.
Водночас Паліса вважає, що Україні необхідно розглянути варіант ізраїльського досвіду розгортання Збройних сил з урахуванням українських особливостей. За його словами, це дасть змогу збільшити у майбутньому українську армію.
- Це моя думка, я не впевнений, що його Офіс загалом поділяє, але, можливо, в тих умовах, в яких ми залишаємось, і прогнозовано найближчі 10-20-30 років залишатимемося... Тобто сусід у нас той, який хоче нас знищити фізично, він своїх намірів не залишить. Можливо, він їх відкладе десь на потім, - заявив заступник голови ОП.
Як зазначив чиновник, з огляду на нинішній досвід України, владі варто було б підійти глибше до питання масштабування війська під час військової загрози. Він зазначив, що українцям доведеться жити з розумінням того, що "все може повторитися, якщо не будемо достатньо сильними".
- Для того, щоб бути достатньо сильними та не мати таких нюансів із залученням громадян до армії, мені здається, треба продумати певний перехідний період для того, щоб громадяни мали чітке розуміння того, що служити повинні всі. Хоч би як це дико зараз звучало, можливо, нам слід вивчити досвід Ізраїлю. Якщо громадянин – справді громадянин і претендує на те, щоб отримувати від держави посаду, освіту, взагалі претендує на якісь виплати з державного бюджету, він має служити, – наголосив він.