Завантажити ще

Політв'язню, який застряг на кордоні Росії з Грузією, зробили документи для повернення в Україну

Політв'язню, який застряг на кордоні Росії з Грузією, зробили документи для повернення в Україну
Фото: crimeahrg.org

Громадянину України Андрію Коломійцю, якого після десяти років ув’язнення у Росії відвезли до грузинського пункту пропуску, оформили документи для повернення на батьківщину. Про це повідомило "Суспільне" з посиланням на Міністерство закордонних справ України. 

- Посольства України в Грузії та Молдові вже активно працюють над тим, щоб організувати безперешкодний транзит для повернення громадянина України Андрія Коломійця найближчим часом, — розповіли в МЗС.

Отримання документів також підтвердив сам Андрій Коломієць.

8 липня дружина чоловіка Галина Коломієць повідомила, що Андрія Коломійця утримують на пункті контролю "Верхній Ларс" на російсько-грузинському кордоні, в Північній Осетії. Сам Андрій Коломієць розповів, що на той момент перебував на грузинському кордоні понад дві доби. Він поскаржився на умови утримання в буферній зоні.

Андрій Коломієць — мешканець Київської області. Його затримали у Кабардино-Балкарії у травні 2015 року, коли він приїхав до своєї майбутньої дружини, з якою познайомився через інтернет у 2014 році. Чоловіка затримали в її будинку за підозрою у зберіганні наркотиків. Його перевезли до Криму й звинуватили в замаху на вбивство двох співробітників спецпідрозділу "Беркут" під час Революції Гідності. У 2016 році мешканця Київщини засудили до десяти років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Резолюцією Європарламенту від 14 червня 2018 року Андрій Коломієць визнаний політичним в’язнем.

15 січня 2025 року Андрій Коломієць вийшов із колонії у Краснодарі. Під час ув’язнення термін дії його українського паспорта закінчився. Після звільнення його відправили до Центру тимчасового тримання іноземців МВС РФ у Гулькевицькому районі Краснодарського краю. Наступного дня суд ухвалив рішення про його перебування у центрі до 14 квітня. 23 квітня термін перебування українця продовжили ще на 90 діб.

6 липня Коломійця перевезли на пункт пропуску "Верхній Ларс" на російсько-грузинському кордоні. За словами чоловіка, там його ще годин п’ять допитували співробітники ФСБ та перевіряли телефон.

  • 19 лютого 2024 року в Офісі генпрокурора України повідомили, що на Майдані не було російських снайперів.
  • 6 липня в МЗС зазначили, що Україна бере участь у переговорах із Росією, щоб виконати кілька завдань, зокрема гуманітарне.