Кінокомпанія FILM.UA представила тизер антирадянського зомбі-муві "Каховський об'єкт". Фільм від творців "Конотопської відьми", в якому в жорсткій формі деромантизується "совок" та закладена ідея відокремлення від російських наративів, вийде в національний прокат з 1 жовтня 2025 року.
Події "Каховського об'єкта" відбуваються після підриву Каховської дамби російською армією. За сюжетом, загін українських військових на чолі із захисницею із позивним Мара потрапляє у таємний радянський бункер, який було виявлено на дні водосховища. Там під час холодної війни СРСР проводив досліди на людях. Наслідки цих дослідів усе ще перебувають у цьому бункері як напівживі трупи солдатів армії СРСР. Тепер, щоб вижити та врятувати країну від загрози з бункера, українським військовим треба перемогти радянських зомбі та довіритися одне одному.
- Коли вони лізуть звідусіль зі своєю романтизацією комуністичних часів, ностальгують за “совком”, брендують серпом з молотом одяг, чіпляють піонерські галстуки на шиї, коли той гімн терористичної держави (який власне покладений на музику “союза нєрушимого”) інколи пролазить і на наші вулиці, коли вони з пієтетом розказують про “дєдушку лєніна”, то ми заради майбутнього маємо стояти на варті і не впускати те недогниле зло минулого у своє життя, чого так прагне бункерний головнокомандувач. Тож, у день “побєдобєсія” нехай у зомбованих підгорить там на параді, - прокоментувала продюсер "Каховського об'єкту" Ірина Костюк.
Зйомки фільму стартували у березні 2025 року із символічного ритуалу розбиття погруддя Леніна. Загалом знімали півтора місяця у Києві на шести локаціях, серед яких занедбана молочна кухня та бомбосховища науково-дослідного інституту радянських часів. Для того, щоб занурити в атмосферу таємного бункера, команда "Каховського об'єкта" доопрацювала кожну автентичну локацію, заповнивши кадри реквізитом, частина якого походить із радянських часів. Одночасно у кадрі знімалося до 30 акторів у образах зомбі, для яких створили 100 унікальних образів. Для цього використовували різні техніки: маски, накладки та спеціальний грим.
Унікальність цього проєкту у тому, що співавторами образів головних героїв та героїнь (загону військових) став кожен актор. Головна героїня, Мара, втілена Мариною Кошкіною, натхнена українськими жінками-військовослужбовцями та є їх збиральним образом. Актор-військовий Володимир Ращук зазначив, що фактично грав сам себе. Актори Олександр Яцентюк, Дмитро Павко, Андрій Подлєсний та Михайло Дзюба також обрали собі як моделі реальних військових і пройшли для ролі спеціальну підготовку - це була одна з обов'язкових умов участі акторів у проєкті.
- Коли я прочитав сценарій, я зрозумів, що тут має бути злагоджений підрозділ, який має все розуміти з півслова. Я розумію, що для кіноспільноти ця правда не дуже важлива, вони можуть забити на це. Для мене це принципові речі. Тоді ми домовилися, що спочатку я, а потім залучив своїх побратимів, інструкторів, — робимо вишкіл. І можу сказати, що я досягнув свого: військову правду переважно вдалося зберегти, – поділився актор Володимир Ращук.
У картині також знялися актори Орест Пасічник, Ірина Кудашова, Влада Марчевська та Андрій Жила.