22 листопада
Завантажити ще

Час готівкових гривень: чому сьогодні не варто купувати долари

Час готівкових гривень: чому сьогодні не варто купувати долари

Панічні настрої населення насамперед знаходять своє відображення на валютному ринку. І якщо раніше можна було сперечатися про те, є для цієї паніки реальні підстави чи ні, то ситуація в Україні останні два дні не залишає двох думок щодо цього питання.

Як ми вже писали раніше, обмеженнями, запровадженими НБУ 24 лютого, передбачено, що тепер валюту можна лише продавати. Це призвело до закриття вуличних обмінок та активізації чорного ринку. У той час як офіційний курс НБУ зафіксовано на позначці 29,25 грн за долар, на чорному ринку курс зріс, а спред збільшився.

Якщо 24 лютого долари купували в середньому по 27,8 грн, а продавали - по 30,63 грн, то 25 лютого в середньому купують по 29,04 грн, а продають - по 32,49 грн.

На думку економістів, наступного тижня гривня продовжить падати, і це падіння матиме виключно політичний характер. Сьогодні ні в кого немає розуміння, коли і як ситуація зможе стабілізуватися, і це грає проти національної валюти.

– Темпи падіння гривні залежатимуть від наслідків військових дій та терміну, коли все завершиться, – вважає аналітик компанії Esperio Олександр Болтян. – При цьому влада спробує стабілізувати ринок, підтримавши його інтервенціями.

Поради та рекомендації експерта щодо «валютної поведінки» сконцентровані довкола того, щоб не піддавався паніці.

– У період війни приймати рішення про купівлю доларів та євро вкрай несвоєчасно, – упевнений експерт. – Також зараз не найкращий час для того, щоб конвертувати грошові нагромадження в іноземній валюті назад у гривню. Сьогодні важливо мати готівку - те, про що завжди говорять експерти, обговорюючи питання фінансової грамотності. Важливо розуміти, що гроші на рахунках у банку або у брокера - це кошти, які будь-якої миті можуть бути заморожені.