22 листопада
Завантажити ще

«Это пи@@ец »: російський економіст коротко оцінив санкції, накладені на РФ

«Это пи@@ец »: російський економіст коротко оцінив санкції, накладені на РФ
Фото: censor.net/ru/news/3322616/rossiyu_jdet_defolt_v_aprele_morgan_stanley

«Мене багато хто просить прокоментувати санкції. Якщо коротко, то мій науковий висновок, як професора фінансів, доктора університету Чикаго - це ПІ@@ЄЦ, - написав економіст Максим Миронов на своїй сторінці у фейсбуці. - І подвійний ПІ@@ЄЦ, що жителі Росії, навіть освічені, здебільшого не розуміють, що на них чекає».

На думку економіста, дуже скоро на росіян чекає дефіцит базових продуктів. І йдеться не про айфони, імпорт яких уже заборонили, а про їжу, одяг, автомобілі, побутову техніку тощо. Економіст пояснює: Росія дуже вбудована у світову торгівлю. Вже сьогодні найбільші оператори відмовляються відправляти контейнери до Росії, але навіть якщо станеться диво, і Росія знайде когось, хто готовий відправляти їй товар «за три лічильники», постає питання: як за це платити?

«Експортні доходи скоротяться в рази, тому що всі покупці намагатимуться відмовитися від російських товарів, – продовжує Миронов. – Ми бачимо, що навіть непідсанкційні нафтові компанії не можуть знайти покупців на свою нафту. "Газпром", головний експортер газу, вже під санкціями, тобто він взагалі незрозуміло як отримуватиме валютний виторг. Російський ЦБ накопичив величезну скарбничку, 650 млрд доларів. Тільки більше половини цих резервів вже заарештовано, а що робити із золотом теж не дуже зрозуміло. Мало який банк у світі захоче його купити у російського ЦБ, щоб самому не потрапити під санкції або величезні штрафи. Багато хто думає, що Росія за минулі роки побудувала купу заводів, тільки всі ці заводи – автомобільні, авіаційні, побутової техніки тощо. - Використовують імпортні компоненти. Тобто найближчими місяцями на нас чекає зупинка цілих галузей з усіма наслідками - дефіцитом товарів, масовим безробіттям, відповідно, падінням збору податків і, як наслідок, проблеми з виплатою зарплат бюджетникам».

Літаки навіть усередині Росії теж скоро перестануть літати, продовжує економіст. Адже майже всі імпортні, а Захід вже заборонив постачати запчастини. Тому ми скоро побачимо масове виведення з експлуатації літаків.

Інтернет, яким ми його знали, також прикриють. Вже заблокували купу інформаційних сайтів, далі блокуватимуть ще.

Із сільським господарством теж засідка. У Росії частка імпортного насіння майже 40%, а по картоплі – 90%? Тобто, звичайно, що-небудь аграрії придумають з часом, але як мінімум у короткостроковій перспективі варто очікувати на дефіцит базової с/г продукції та різкий зліт цін.

«Всі, хто зможе звалити з країни, почнуть валити, - резюмував експерт. – І вже активно валять. Єдиний плюс із цієї історії, що ті, хто ностальгував за СРСР, зможуть на своїй шкурі відчути всі його принади. І це буде не відносно травоїдний СРСР на кшталт Хрущова-Брежнєва-Горбачова, а СРСР, на чолі якого стоїть божевільний диктатор».