22 листопада
Завантажити ще

Біткоїн йде на дно: чи впаде криптовалюта до нуля

Біткоїн йде на дно: чи впаде криптовалюта до нуля
Фото: sergeitokmakov з Pixabay.com

У другій половині травня вартість біткоїну склала менше 30 тис. доларів за монету, і в найближчі місяці біткоїн візьме курс на рівень 20 тис. доларів. Про це у коментарі "КП в Україні" розповів аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

- Дуже вже песимістичних прогнозів щодо падіння ціни флагмана крипторинка до нуля ми не робимо, - каже експерт. – Все ж таки криптосектор – це розвинена індустрія, яка має безліч користувачів та проектів, сотні тисяч людей задіяні в індустрії як співробітники. Багатьом представникам IT-сектору біткоїн замінює накопичення у доларах. Це сучасна валюта, яку регулярно використовують для транзакцій. Можна відзначити і простих користувачів криптомонет, які переказують гроші з країни в країну, платять за товари та послуги. Поступово це стає реальністю нашого часу. Я порівняв би криптосектор з великим кораблем, який якщо й тонутиме, то дуже довго.

За словами експерта, наразі капіталізація крипторинку не зростає, оскільки за наявності проблем, пов'язаних із вартістю біткоїну, спекулянти виводять гроші в безпечніші активи або просто в кеш. З іншого боку, каже Болтян, ринок має демонструвати злети та падіння – постійного зростання ціни бути не може.

Розмірковуючи на тему того, за яких обставин біткоїн може пробити дно і опуститися до нуля, експерт зазначає, що лише регулювання з боку США може стати тим тригером, через який ринок зникне. Якщо американці заборонять криптовалюти взагалі і біткоін зокрема, як це зробили у Китаї, ми побачимо стрімкі розпродажі та падіння ціни до мінімуму.

Серед факторів та подій, які стануть для ринку вирішальними найближчим часом, експерт відзначає посилення монетарної політики ФРС США, ситуацію навколо війни в Україні, питання регулювання крипторинку з боку США. А ось вербальні драйвери, на відміну від 2021 року, наразі нікого не цікавлять. Ринок змінюється, і тригери волатильності щомісяця також різні. Всі пророкують ринкові новий удар, тому що бачать, що нові гравці, які бажають купити криптовалюту, не з'являються. Відсутність попиту з боку інституційних інвесторів виглядає як причина наростання недовіри серед мас зокрема.

Перспективи відновлення крипторинку можуть назріти, лише якщо намітиться покращення політичного фону у світі. Йдеться про відносини між США, Росією та Китаєм, хоча найближчими роками цього може й не статися. А значить, нині буде все менше користувачів з боку РФ. Розуміючи, що велика частка світового ринку поступово зникатиме, дрібні інвестори виводитимуть кошти у звичайні гроші на свої банківські рахунки. Хтось йтиме з втратами, але рішення не змінить.

- Насамкінець зазначу, що шанси на зростання ціни біткоїну є завжди, - резюмував експерт. – Криптосектор не піддається впливу конкретних подій та не має чітких закономірностей у русі ціни.​