4 грудня
Завантажити ще

За OnlyFans вже заплатили. Податківці шукають й інших українців із нетиповими іноземними доходами

За OnlyFans вже заплатили. Податківці шукають й інших українців із нетиповими іноземними доходами
Фото: Главком

Українська влада не залишає спроб зібрати податки по максимуму з усіх українців, включаючи тих, що працюють за кордоном. Черговим нагадуванням про те, що ніхто не сховається від пильного ока Гетманцева, стала новина, що Державна податкова служба залучила до декларування доходів контент-мейкера сайту платних контент-послуг OnlyFans. В результаті вона сплатила до бюджету 13,2 млн грн.

Чому податківці взялися саме за OnlyFans і чи доведеться розщедрюватися всім українцям, які отримують іноземні доходи? Про це – у матеріалі Коротко про.

"Іноземні доходи треба декларувати"

Про те, що органами Державної податкової служби України залучена до декларування «громадянка С.», яка отримала доходи за створення платного контенту на інтернет-платформі Only Fans, наприкінці жовтня повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

"Від громадянки до бюджету надійшло понад 13,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору", - зазначив Гетманцев, додавши, що вимога задекларувати доходи поширюється на іноземні доходи від електронних платформ. Відповідна інформація є у Державній податковій службі.

Нагадаємо, що за платформу OnlyFans, яка є сервісом підписки на еротичний контент, голова комітету ВР взявся ще у вересні. Тоді на своєму телеграм-каналі Гетманцев повідомив, що сфера створення платного контенту на інтернет-платформі OnlyFans громадянами України стрімко зростає: кількість облікових записів в Україні збільшується в середньому втричі щороку.

«Наприклад, громадянкою С. отримано за створення платного контенту на інтернет-платформі OnlyFans за кілька років понад 4 млн доларів. Також громадянкою К. від зазначеної діяльності отримано понад 3 млн доларів, а громадянкою Б. - близько 1,8 млн доларів», - повідомив Гетманцев.

Також він нагадав, що іноземні доходи слід декларувати в Україні у передбачений законодавством термін, сплативши з них податки.

«Позитивно ставлячись до будь-якого заробітку грошей, не пов'язаному з насильством, наполегливо рекомендую таким громадянам все ж таки виконати податкове зобов'язання – задекларувати доходи та сплатити податки, - зазначив голова комітету. – Ненадання у встановлений законом термін податкової декларації є підставою для донарахування податку від суми отриманого доходу за ставкою 18% та військового збору за ставкою 1,5%, а також 25% штрафних санкцій».

Секрет інтересу: мільйонні доходи

Відповідаючи на запитання, чому Гетманцев так завзято зацікавився саме платформою OnlyFans, експерти кажуть, що це можна пояснити, якщо подивитися на мільйонні доходи моделей. Притягнути одну людину до відповідальності все ж таки простіше, ніж «бігати» за сотнею людей.

Аналітик Данило Монін нагадує, що Україна не лише приєдналася до міжнародного обміну податковою інформацією, а й уже почала змінюватись. Зокрема, на початку жовтня у Мінфіні повідомили, що було здійснено перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартом Common Reporting Standard (CRS). У рамках цього обміну Державна податкова служба України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів юрисдикцій – партнерів з обміну, а також отримала від іноземних компетентних органів дані про рахунки податкових резидентів України.

- А зараз Данило Гетманцев на рівні прецеденту показав: ми все бачимо, - зазначив Данило Монін у коментарі Коротко про. – Тож дешевше самим показати свої доходи, інакше доведеться заплатити не лише податки, а й штраф. І це лише питання часу.

«Реклама» від Гетманцева

Від уваги платників податків не сховався і такий момент – завдяки заяві Гетманцева про платформу OnlyFans почали говорити набагато частіше. Дуже схоже на рекламну кампанію, кажуть користувачі у мережі.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, Гетманцев проводить політику охоплення всіх сфер діяльності в Україні податками. І хоча це і піар, але все ж таки піар цілком у дусі Європи.

– Основне джерело наповнення українського бюджету – це ПДВ. Але про цей податок поговорили - і забули, тож поки Гетманцев зайнявся різними видами бізнесу, - зазначив Коротко про економіст. – Говорити про те, що сплата податків із таких бізнесів дуже допоможе бюджету України, було б великим перебільшенням, але з погляду соціальної справедливості все правильно, людям таке подобається.

Тож, вважає Охріменко, Гетманцев і надалі шукатиме «цікаві об'єкти».

– Очевидно, логіка тут така, що будь-яка економічна діяльність, яка приносить дохід, має бути оподатковуваною, – підсумував економіст Олександр Гаврутенко. - Або навпаки: якщо неможливо стягувати податки на якісь доходи, то й інші не повинні оподатковуватись. Обидва варіанти справедливі, але лише один прийнятний: знайти спосіб, щоб усі платили. Та й потім, якщо є інструмент чи ринок глобального масштабу, на якому українці можуть заробляти, чому б не зробити йому таку рекламу? Українські творці контенту показали себе досить конкурентоспроможними, щоби, зокрема, й підвищити доходи держбюджету.

Новини по темі: Податки Интернет сайт