22 листопада
Завантажити ще

Заробити на депозитах неможливо: думка економіста

Заробити на депозитах неможливо: думка економіста
Фото: УНІАН

Пройшли ті часи, коли депозити вважалися одним з інструментів інвестування.

Про те, що сьогодні заробити на депозитах неможливо, в коментарі «КП» в Україні »розповів засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян. За словами експерта, це розуміють і самі українці: кількість строкових вкладів в останні роки стабільно знижується.

- Внаслідок політики НБУ, прибутковість депозитів сильно постраждала, - говорить експерт. - А в сукупності з нестабільною ситуацією в економіці і пандемією це призвело до того, що вкладники почали переводити гроші на рахунки до запитання, щоб вони були в максимальній доступності. Для підвищення інтересу в уряді навіть знову заговорили про скасування податків на довгострокові депозити, але навряд чи це призведе до якихось серйозних змін.

За словами експерта, сьогодні банк має сенс вибирати, виходячи з умов обслуговування: комісії за карти, кешбек, зручність у користуванні і т.д. А для реальної вигоди треба користуватися іншими інструментами, каже експерт. Наприклад, можна скористатися стратегією банків, які направляють клієнтські гроші на покупку ОВДП.

- В цілому, депозити можуть стати непоганим інструментом для накопичення, - вважає Сароян. - Депозити до запитання мають більш низьку ставку, так як клієнт володіє широкою свободою дій, тоді як за строковими прибутковість вище за рахунок обмежень на зняття, а іноді і додаткове поповнення рахунку. Якщо ж людина планує зробити велику покупку, скажімо, через рік, і боїться розтратити заощадження, вона може сміливо оформляти накопичувальний строковий вклад, який можна поповнювати на всьому протязі терміну, на 12 місяців. В цьому випадку зняття грошей раніше терміну обернеться штрафом, так що заощадження виявляються надійно захищені від «зазіхань», викликаних гарячими бажаннями. А якщо ще договір передбачає можливість капіталізації відсотків - взагалі відмінно.

Експерт радить уважно прочитати договір в момент його укладення і перевірити, щоб відсотки в ньому співпадали з цифрами, озвученими менеджментом, а розмір комісійних (на відкриття, ведення рахунку та ін.) не дуже істотно позначалися на прибутковості вкладу.

Новини по темі: депозити