22 листопада
Завантажити ще

Росія займається морським піратством: захопила та веде до Севастополя мирне судно

Росія займається морським піратством: захопила та веде до Севастополя мирне судно
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

Захоплене російськими окупантами біля острова Зміїне цивільне судно "Сапфір" ведуть у порт окупованого Севастополя. Про це повідомляє 9 березня прес-служба ГУР Міноборони з посиланням на капітана, якому надали можливість зв'язатися з Адміністрацією морських портів України.

Він повідомив, що на борту знаходяться "зелені чоловічки", які тримають екіпаж "під дулами". На судно прибув капітан з боку окупантів, який взяв він функції командування.

Ці дії кваліфікуються як піратство, порушення норм Міжнародного морського права та Міжнародних конвенцій безпеки мореплавання.

Одеський координаційно-рятувальний центр звернувся до російських військових кораблів із позивними «Бугель-490», «Кас», «Аргумент», «Бульба», «Гусар», «Вітал»: «Вами незаконно захоплено та утримується українське рятувальне судно» Сапфі, що знаходилось у територіальних водах України в районі острова Зміїний Ваші дії є незаконними. Це вияв слабкості і класифікується як піратське захоплення. Ви порушили всі норми міжнародного морського права та ведення бойових дій на море. Вимагаємо негайно звільнити рятувальне судно Сапфір та не перешкоджати його прямуванню в порт Одеса. Захоплення цивільного судна вкотре підтверджує, що російські військові не мають честі. Розв'язавши війну, ви прикриваєтеся цивільними. Це ще одна ганебна сторінка вашого військово-морського флоту. Вам не змити цю ганьбу ніколи».

Про відповідь російської сторони на це звернення не повідомляється.

Цивільне рятувальне судно "Сапфір" було захоплене 26 лютого під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний російськими військовими кораблями.

"Сапфір" перебуває на балансі морської пошуково-рятувальної служби України. Призначено для патрулювання у відкритому морі, порятунку суден, що зазнають лиха, виконання морських буксирувань суден і плавзасобів, пожежогасіння, виконання підводно-технічних робіт на глибинах до 50 метрів, порятунку людей та надання медичної допомоги постраждалим. На момент захоплення судно виконувало гуманітарну місію із порятунку людей.