26 листопада
Завантажити ще

Убитий в Ірпені американський журналіст: у нього вже стріляли у Камбоджі

Убитий в Ірпені американський журналіст: у нього вже стріляли у Камбоджі
Фото: facebook.com Андрій Небутов

У неділю, 13 березня, голова поліції Київської області Андрій Небитов повідомив про розстріл в Ірпені американського журналіста Брента Рено та поранення його колеги-фотографа Хуана Арредондо. Машину, де їхали американці, російські військові обстріляли, коли вона перетинала блокпост, – журналіст і фотограф їхали знімати українських біженців, які перетинали кордон країни. Рено був смертельно поранений у шию.

Його колега Джейн Фергюсон, репортер PBS Newshour, написала у своєму Твіттері: «Щойно покинула місце біля дороги біля Ірпеня, де під ковдрою лежить тіло американського журналіста Брента Рено. Українські медики на той момент уже нічим не могли допомогти йому».

Бент Рено був найвідомішим документалістом. Фото: imdb.com

Бент Рено був найвідомішим документалістом. Фото: imdb.com

Фотограф Хуан Арредондо, якого відправили до київської лікарні, записав невелике відео, де розповів: «Ми перейшли перший міст в Ірпені. Ми збиралися знімати всіх біженців. Сіли в машину... Хтось запропонував підвезти нас до іншого мосту, ми перетнули блокпост, і в нас почали стріляти. Водій розвернувся, а вони й далі стріляли... Нас було двоє. Мого друга звуть Брент Рено, його застрелили та кинули».

Брент Рено народився 1971 року в Мемфісі (штат Теннессі, США). Разом із рідним братом Крейгом останні 20 років займався виробництвом документальних фільмів та телепрограм, присвячених гарячим точкам у світі та долі людей, що потрапили у жорна війн і конфліктів. Проекти братів Рено висвітлювали війни в Іраку та Афганістані, землетрус на Гаїті, політичні заворушення в Єгипті та Лівії, боротьбу за Мосул, екстремізм в Африці, насильство картелів у Мексиці та кризу молодих біженців у Центральній Америці.

Брент Рено сидів на передньому пасажирському сидінні. Фото: facebook.com Андрій Небутов

Брент Рено сидів на передньому пасажирському сидінні. Фото: facebook.com Андрій Небутов

За свою роботу брати були нагороджені найвищими нагородами у сфері телебачення – наприклад, премією Пібоді, двома преміями Columbia DuPont Awards, вони неодноразово були в номінаціях на премію «Еммі». Крейг та Брент Рено також заснували кінофестиваль у місті Літл-Рок та Арканзаський інститут кіномистецтва. Невідомо, чи була у Брента сім'я, – є інформація тільки про батьків, брата та сестру.

Крім цього, Рено в минулому працював у кількох американських ЗМІ – HBO, NBC, The New York Times, Time. В Ірпені він знаходився як фрілансер за редакційним завданням Time Studios.

За словами керівництва видання, Брент Рено працював над проектом, присвяченим глобальній кризі біженців під назвою «Переломний момент». Запитання, чому у журналіста знайшли старий бейдж The New York Times, залишається відкритим – видання спростувало, що продовжувало працювати з Рено, при цьому не заперечуючи, що співпрацювало з ним раніше та вважає його талановитим журналістом. Але все ж таки Рено більш відомий саме як теледокументаліст, ніж як автор-дописувач.

Американський паспорт убитого журналіста facebook.com Андрій Небутов

Американський паспорт убитого журналіста facebook.com Андрій Небутов

Останній запис Рено на сторінці у Фейсбуці від 8 березня - це фото біженців, жінок з дітьми. Підпис (у перекладі): «Українські сім'ї, які рятуються від російської агресії, чекають на транспорт із країни. Чоловіки віком від 18 до 60 років мають залишитися, щоб допомагати армії». Це єдине фото Брента Рено з України.

Друзі Брента Рено згадали, що він уже переживав схожий момент у Камбоджі у 90-х роках, де він знімав документальний фільм про війну у цій країні. Тоді він також їхав через КПП машиною з місцевими жителями. І солдати також відкривали вогонь по автомобілю, але тоді Рено вдалося вижити, він отримав легке поранення, яке назвав «подряпиною».

Радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван назвав інформацію про загибель журналіста «шокуючою та жахливою».

- Я маю провести консультації зі своїми колегами, з партнерами в НАТО та з українцями на місцях, щоб зрозуміти, що сталося. Але якщо американського журналіста було справді вбито, це ще один приклад жахливих дій Володимира Путіна та його сил, які атакують школи, лікарні, церкви та журналістів, - заявив Салліван.