Ситуація з повенями у Центральній Європі стає дедалі серйознішою. За повідомленнями місцевої влади та ЗМІ, рівень води в річках продовжує підійматися, затоплюючи нові території.
Уряд Польщі оголосив надзвичайний стан та виділив мільярд злотих (близько 260 млн доларів США) на допомогу постраждалим. Прем'єр-міністр Дональд Туск заявив про намір подати заявку на отримання допомоги від ЄС.
17 вересня в місті Ополе на заході країни очікується пік паводку на річці Одра. Мешканці побоюються повторення 1997 року, але влада заспокоює - загрози підтоплення немає. Про це повідомляє RMF FM.
Ситуація на захід від Ополе ще складніша. В Левіні-Бжескі Опольського воєводства після того, як там розлилася річка Ниса-Клодзка, проводять евакуацію жителів. Кілька вулиць міста вже підтоплені.
У Вроцлаві у Нижній Сілезії підіймають набережну, аби захистити райони від можливого затоплення річкою Бистрицею. Набережні обкладуть мішками та плівкою.
У Словаччині розлився Дунай, затопивши старе місто Братислави. Рівень води піднявся на 9 метрів і продовжує зростати.
Угорщина готується до піку повені найближчими днями. Затоплення загрожує територіям вздовж Дунаю на відстані 500 км. У Будапешті підготували мільйон мішків з піском для захисту від повеней. Деякі трамвайні лінії припинили роботу, дороги вздовж річки закрито. Скасовано рух поїздів між Будапештом та Віднем.
Найбільша кількість опадів випала у Чехії. У місті Єсеник від ранку четверга, 12 вересня, випало 473 мм опадів, що вп'ятеро перевищує середньомісячну норму.
В Австрії на допомогу постраждалим регіонам відправили військових. Уряд виділив 300 млн євро на відновлення.
На сході Румунії під водою опинилися цілі села та міста. Місцеві жителі втратили майже все майно.
Метеорологи прогнозують, що у вівторок, 17 вересня, в Австрії, Чехії та на південному сході Німеччини випаде ще близько 100 мм опадів. Повені можуть тривати кілька днів. Шторм "Борис" рухається далі на південь Італії. Найбільше постраждає регіон Емілія-Романья, де очікується до 150 мм опадів.