22 листопада
Завантажити ще

Як покращити настрій напередодні Нового року: 10 нескладних способів

Як покращити настрій напередодні Нового року: 10 нескладних способів
Фото: Джилл Веллінгтон на сайті Pixabay

Коронавірус усіх вже добряче втомив. І якщо рік тому оптимізм трохи підживлювала «віра у світле майбутнє», то сьогодні все більше людей схиляються до думки, що цей вірус із нами надовго. Не дивно, що атмосфера довкола не зовсім передсвяткова, і досить часто від оточуючих доводиться чути фразу "немає настрою". Причому настрою немає ні на що – ні на новорічні подорожі, ні на вибір подарунків, ні на корпоративи, ні на створення святкової атмосфери у домі, ні на святкування Нового року.

Причини такої апатії цілком зрозумілі. Позаду два непрості коронавірусні роки, які крім самого вірусу принесли з собою масу безрадісних подій - від втрати заробітків та роботи до локдаунів та закритих кордонів. Та й постійний страх за близьких не відпускає: надто вже непередбачуваним виявився цей вірус, і в безпеці ні почуваються ні вакциновані, ні перехворілі.

Словом, зовнішні обставини дають зовсім небагато підстав для позитиву. Але це зовсім не означає, що найчарівніші дні року доведеться провести в смутку та тузі. Настав час взяти себе в руки та вжити кількох простих дій, які допоможуть притягнути новорічний настрій до себе.

1. Визначте першопричину та усуньте її

Бувають дні, коли все валиться з рук і одна проблема буквально нашаровується на іншу. Людина настільки роздратована, що навіть просте питання "як справи?" може довести її до сказу. Тим часом, навіть якщо вам здається, що у вас маса причин для поганого настрою, має сенс згадати першопричину – з чого все почалося. Відмотуючи "поганий день", згадуйте: до цього моменту ви підійшли з гарним настроєм, чи він вже був зіпсованим? На таке самокопання може піти 10 хвилин, а може, і пів години, але воно того варте: причина може сильно здивувати.

Ранкова сварка з близькою людиною, дитина, яка плакала і не хотіла відпускати вас на роботу, пральна машинка, що раптово зламалася, - кожна з цих причин здатна настільки зіпсувати весь день, що до вечора весь світ сприймається в чорних фарбах.

Але, погодьтеся, найчастіше наші проблеми не такі вже й глобальні, і нерідко рішення лежить на поверхні: посварилися – помиріться, засмутили дитину – пообіцяйте їй чарівний різдвяний вечір, поламалася машинка – викличте майстра.

Вирішивши проблему-першоджерело, ви відчуєте, що вона була не така вже й істотна, і настрій відразу повернеться в норму.

2. Зробіть щось хороше та добре

Хоч би як банально це прозвучало, завжди знайдуться люди, яким гірше, ніж вам. І психологи запевняють: допомога слабшій і беззахисній людині здатна підняти настрій до небес.

Допомога може бути будь-якою – від перевести бабусю через дорогу до відправити 100 грн (тут можуть бути варіанти) на благодійність. Неважливо, великий ви зробили вчинок чи маленький, головне – зробити це безкорисливо. Подарувавши радість іншій людині, ви відчуєте приплив сил, а її подяка нагадає вам, що ви непогана людина. А там уже й до гарного настрою рукою подати!

3. Дихайте глибше

Повернути себе у рівновагу допоможе дихальна гімнастика. Правильне дихання дозволить заспокоїтися, поринути у себе і навіть очиститися від проблем. Технік існує безліч, можна спробувати, наприклад, таку: зробити глибокий вдих носом, на 3-5 секунд затримати дихання і видихнути ротом, немов вихлюпуючи поганий настрій і негатив. Якщо ще й вийде в цей час ні про що не думати, окрім як про правильне дихання, - взагалі чудово.

Допоможе й дихальна гімнастика! Фото: pixabay.com/lograstudio

Допоможе й дихальна гімнастика! Фото: pixabay.com/lograstudio

4. Прогуляйтеся містом

Одна з головних причин апатії напередодні Нового року – розчарування. Чекали-чекали див - а тут суцільна робоча рутина, коронавірус і взагалі повна невизначеність. Щоб зняти непотрібну напругу, спробуйте прогулятися прикрашеним містом. По-перше, зарядитеся новорічним настроєм, по-друге, рух піднімає настрій. Справа в тому, що при малорухливому способі життя перестає вироблятися ендорфін – гормон радості. А ще рух оздоровлює: от і рідне МОЗ радить нам бути активнішими.

5. Прикрасьте будинок та робоче місце

Навіть якщо прикрашати будинок "немає настрою", доведеться змусити себе і зробити в цьому напрямі хоч щось. Для початку визначте місце вдома або на роботі, куди найчастіше падає ваш погляд. Можливо, це місце на робочому столі біля монітора, а можливо - полиця навпроти дивана, на якому ви любите сидіти вечорами. Погодьтеся, зовсім нескладно поставити в це місце щось новорічне: маленьку ялинку, гарну свічку або наповнений мішурою келих. А там, може, руки дійдуть та й гірлянду повісити!

Декоруючи квартиру, врахуйте, що один із найшвидших способів підняти настрій – це використовувати правильний колір. А "щасливі" кольори для дорослої людини - це зелений, жовтий і помаранчевий.

Декоруючи квартиру, врахуйте, що один із найшвидших способів підняти настрій – це використовувати правильний колір. Фото: pixabay.com/ymkaaaaaa

Декоруючи квартиру, врахуйте, що один із найшвидших способів підняти настрій – це використовувати правильний колір. Фото: pixabay.com/ymkaaaaaa

6. Створіть "набір для розслаблення"

Якщо ви стали дуже часто помічати за собою поганий настрій, створіть свій "набір для розслаблення": затишний плед, книга, світильник з м'яким світлом або свічки, улюблена чашка з какао або свіжим чаєм, коробка гарних цукерок, веселі шкарпетки. Як тільки в черговий раз відчули себе самотнім чи нещасним, діставайте свій "набір" і не давайте поганому настрою жодного шансу!

7. Розкажіть про себе… папіру

Висловлювати свої думки та емоції письмово дуже корисно, і до того ж цей процес справді піднімає настрій. Можна підбити підсумки року, скласти плани на майбутнє, а можна просто написати, що ви зараз відчуваєте.

Ви хотіли б щось написати, але не знаєте, з чого почати? Тоді просто письмово дайте відповідь на кілька запитань: який ваш улюблений фільм, яка ваша улюблена книга, з ким би ви були не проти помінятися місцями на один день і навіщо, кого б ви назвали спорідненою душею, хто б міг достовірно зіграти в кіно, який день за минулий рік був найбільш щасливим, за що варто сказати "дякую" сьогоднішньому дню? Ви й самі не помітите, як настрій почне дертися вгору!

8. Пийте риб'ячий жир

Після підбиття підсумків і складання планів порада пити риб'ячий жир може здатися надто вже приземленою. Але він дуже актуальний, особливо напередодні новорічних свят.

Справа в тому, що осіння і зимова депресії цілком зрозумілі з наукової точки зору: зменшення світлового дня призводить до зниження в організмі рівня вітаміну D, який впливає на вироблення серотоніну та інших речовин, що дають відчуття бадьорості, щастя, задоволення. А заповнити їх брак допоможе риб'ячий жир.

9. Проведіть час із близькими

Багато хто недооцінює підтримку близьких, і даремно! Психологи запевняють, що спілкування з друзями та рідними рятує у найскладніших ситуаціях. Їм можна поскаржитися на всіх і все, можна просто помовчати, а можна разом зайнятися чимось цікавим та корисним. Так що зателефонуйте найкращому другу або просто заскочіть до батьків у гості. Вони вас обов'язково підтримають і, можливо, змінять перебіг ваших думок.

відпочиньте та приготуйте щось смачне. Фото: pixabay.com/ksyfffka07

відпочиньте та приготуйте щось смачне. Фото: pixabay.com/ksyfffka07

10. Відпочиньте

Досить поширеною причиною поганого настрою є перевтома та виснаження організму. Напружений графік, жорсткі дедлайни, велика відповідальність, негаразди накопичуються, досягають критичної маси, і це призводить до того, що навіть позитивна особистість починає нудитися.

Якщо в цьому описі ви візнали себе, візьміть тайм-аут.

По-перше, у ваших силах провести вихідні не "як треба", намагаючись заткнути собою всі дірки, а так, як ви хочете – так зробіть це!

По-друге, по можливості побережіть себе напередодні Нового року і не беріться за всі справи відразу.

І, по-третє, не забувайте, що попереду на нас чекають новорічні свята. І найкраще, що ви можете зробити - це використовувати їх як чудову можливість перезавантажитися і відпочити!

Новини по темі: Новий рік 2021