25 листопада
Завантажити ще

Помер народний синоптик Леонід Горбань

Помер народний синоптик Леонід Горбань
Фото: особистий архів \segodnya.ua

Помер знаменитий народний синоптик Леонід Горбань, до прогнозів якого прислухалася вся Україна. 82-річний Горбань помер ще 1 жовтня, але про смерть його стало відомо тільки сьогодні. Сумну новину 6 жовтня повідомив " Обозреватель " з посиланням на рідних синоптика.

- Леоніда Івановича Герасимчука 1 жовтня - повідомила виданню невістка Горбаня.

Леонід Горбань народився 11 вересня 1939 року, жив недалеко від Києва. Про приватне життя народного синоптика відомо небагато - він не роздавав інтерв'ю про себе, вважаючи за краще говорити про погоду. Довгострокові прогнози Горбаня публікували практично всі українські ЗМІ - він був практично єдиним в Україні людиною, який брав на себе сміливість спрогнозувати погоду на рік і навіть кілька років вперед, користуючись власною системою розрахунків. Причому точність прогнозів вважалася досить високою (ще один народний синоптик Валерій Некрасов, який користувався подібним авторитетом, помер в серпні 2015 року).

Леонід Горбань також є автором кількох книг: серед них "Народний календар погоди", яку писав 30 років і видав в 1990-х, а також "Погода до 2030 року".

З першою книгою вийшла заковика, традиційна для СРСР. Вийшла вона лише після того, як розпався Радянський Союз. До цього, за словами автора, видати книгу було неможливо, оскільки "комуністичні цензори називали його знання попівщина (а Леонід вивчав історію прогнозування погоди, народні прикмети, церковні календарі, багато іншого, і використовував всі ці знання в своїй роботі) і погрожували зірвати погони ". Справа в тому, що Горбань ні синоптиком за освітою - він професійний пожежник, підполковник, який мав 34 роки військової вислуги. Тому метеорологи-профі ніколи не брали народного синоптика та його прогнози всерйоз, а Леонід, в свою чергу, відносин з ними теж не підтримував.

Леонід Горбань якось розповів, що вміння передбачати погоду і відповідні знання він перейняв від прапрадіда по материнській лінії. Їм для народного синоптика є британський барон сер Барлет, який приїхав в Україну в полтавське село для вивчення історії Запорізької Січі, та так і осів тут. Предок Леоніда Івановича, за його словами, використовував для довгострокових розрахунків погоди "Брюсов календар", який враховує вплив Сонця, Місяця і планет на погоду. Свої знання і практику він виклав в рукописах, які потім довгий час зберігалися в місцевій церкві, поки священик не передав їх в руки нащадку барона - Горбаня.

КП в Україні висловлює співчуття рідним Леоніда Горбаня.