22 листопада
Завантажити ще

Неподалік станції "Академік Вернадський" в Антарктиді народилися перші в сезоні пінгвінята.

Неподалік станції
Фото: Оксана Савенко/facebook.com/AntarcticCenter

У пінгвінів, які живуть в Антарктиді поблизу української станції "Академік Вернадський", з'явилися перші цього сезону пташенята. Про це 9 грудня повідомили у фейсбуці Національного антарктичного наукового центру.

- На нашому острові народилися перші пінгвінята. Один на мисі Марина поблизу станції, а другий з іншого боку – на мисі Пінгвін Поінт… Цього року пінгвіни досить рано почали гніздитися біля станції. Перші яйця вони відклали на початку листопада, хоча раніше це відбувалося ближче до середини листопада. Тому відповідно і малюки з'явилися раніше, ніж звичайно. Наприклад, минулого року перші пінгвінята вилупилися 19 грудня – якраз до Дня Святого Миколая, – розповіли в антарктичному центрі.

Про дорослішання пташенят також пообіцяли розповідати. Перший місяць вони залишатимуться в гнізді, де їх по черзі грітимуть, годуватимуть та охоронятимуть батьки.

- Зараз малюки дуже смішні і незграбні, і замість звичного нам чорно-білого пір'я вкриті сірим пушком. Через місяць вони почнуть линяти і міняти вбрання, а також залишатимуть гнізда та збиратимуться у "ясла". У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей. Цікаво, що вони безпомилково знаходять у "яслах" своїх "нащадків" і діляться їжею лише з ними, - йдеться у повідомленні.

Після закінчення линяння пінгвіни будуть розміром з батьків і навчатимуться плавати в океані та самостійно добувати їжу.

Найпоширенішим видом пінгвінів біля станції "Академік Вернадський" є субантарктичний пінгвін (дженту). Влітку їх може бути близько чотирьох тисяч. Через постійні завірюхи їх гнізда періодично засипає снігом, але вони до цього пристосовані.

Оксана Савенко/facebook.com/AntarcticCenter

Оксана Савенко/facebook.com/AntarcticCenter

Оксана Савенко/facebook.com/AntarcticCenter

Оксана Савенко/facebook.com/AntarcticCenter

Новини по темі: Антарктида пінгвіни