25 листопада
Завантажити ще

В Україні заборонили кілька видів цигарок, а також рекламу електронних пристроїв для куріння та парування

В Україні заборонили кілька видів цигарок, а також рекламу електронних пристроїв для куріння та парування
Фото: dfs.gov.ua

Верховна Рада України на засіданні 16 грудня внесла зміни до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну. Законом забороняється продаж ароматизованих та міцних сигарет. Проект закону №4358 у другому читанні підтримали 317 депутатів.

Закон відповідно до директиви 2014/40/ЄС запроваджує заборону на продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів й електронних сигарет, рідин та заправних контейнерів.

"Такі вироби залучають дітей та молодь до початку куріння, створюючи помилкове враження про наслідки вживання тютюнових виробів", – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Також законом забороняється продаж сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують: нікотину – 1 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг;

Упаковка електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, повинна включати список усіх інгредієнтів у порядку зменшення питомої ваги із зазначенням вмісту нікотину у виробі та його дозу при одноразовому використанні.

Крім того, закон:

  • забороняє рекламу, спонсорство та продаж до 21 віку електронних сигарет, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в інтернеті;
  • вводить медичні попередження на упаковках електронних сигарет, рідин та сигарет для нагріву;
    збільшує медичні попередження на пачках із 50% до 65% від площі з фотозображеннями наслідків куріння з обох боків.

Наново визначили поняття "суспільне місце"

Для цілей заборони куріння законом ще раз визначається поняття "громадське місце" - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно або на запрошення, або за плату постійно, періодично або час від часу, у тому числі під'їзди будівель та споруд, а також підземні переходи, стадіони, паркінги.

Таким чином, вулиця, парки та пляжі не є громадськими місцями, і в них можна курити та не треба носити захисні маски.

Водночас закон надає повноваження міським, сільським, селищним радам додатково визначати вільні від куріння місця в межах відповідної громади.