22 листопада
Завантажити ще

Отець Віктор Іващук: Священики на всю ніч залишаються у сховищах, щоб підтримати людей

Отець Віктор Іващук: Священики на всю ніч залишаються у сховищах, щоб підтримати людей
Фото: facebook.com/church.information.center

Українські православні священики не залишилися осторонь війни і обладнали бомбосховища на цокольних поверхах великих храмів. У будь-якому з них люди можуть знайти укриття під час обстрілів міста. Також Митрополит Онуфрій благословив єпархії та монастирі УПЦ організувати всебічну допомогу біженцям та людям, які постраждали від війни.

«КП в Україні» поспілкувалася із секретарем Київської єпархії отцем Віктором Іващуком, щоб дізнатися, як облаштовані бомбосховища при церквах, чи є там вода-їжа та на які умови можуть розраховувати люди.

«Сьогодні у нас ночувало 170 людей»

- Отче Вікторе, хто організовував притулки у храмах? Які там умови?

- Укриття організовували священики, настоятели своїх храмів. Майже в кожному районі міста є церкви з цокольними приміщеннями. Відповідно, там зараз перебувають люди.

Умови в сховищах різні, вони залежать від храму. В одних більше зручностей, в інших може бути скромніше. Звісно, у кожному храмі священнослужителі намагаються створити оптимальні умови для людей. Стежать, щоб було що поїсти і всі мали доступ до води. Хтось приносить свої продукти та пригощає ними інших. Така ситуація – практично у будь-якому храмі.

Я настоятель церкви на метро "Позняки". Там зараз ночує багато людей. У нас 2 храми. В одному з них минулої ночі ночувало 50 людей, в іншому – 120. У сумі – це 170 киян. У нас більш-менш нормальні умови, є санвузол.

У притулки здебільшого приходять люди з довколишніх будинків. facebook.com/church.information.center

У притулки здебільшого приходять люди з довколишніх будинків. facebook.com/church.information.center

- Хто до вас приходить?

- Здебільшого, це люди з довколишніх будинків.

- Щось приносять із собою?

– Запаси їжі, воду, каремати, матраци та теплі речі… Зрозуміло, що фізично ми не можемо забезпечити всіх, встановити ліжка. Але знаходитись у нас точно краще, ніж сидіти у квартирі та ризикувати своїм життям.

«Багатьох заспокоюють молитви»

- Чи немає паніки серед людей?

- Люди реагують на те, що відбувається, дуже по-різному. Загалом більшість зберігають спокій.

Багатьох заспокоюють молитви та стіни храму. Священики звершують богослужіння, моляться. Багато хто з них не йде додому: залишаються ночувати у притулках при своїх храмах. Особливо це актуально у монастирях. Там богослужіння відбуваються цілодобово.

Усі, хто бажає, може приєднатися до тих, хто молиться, і помолитися сам. За себе, своїх близьких та мирне небо.

- Храми, де відкрилися притулки, охороняють?

- Звичайно! По-перше, їх охороняє тероборона. По-друге, чоловіки, які перебувають у притулках зі своїми сім'ями, влаштовують чергування – складають графіки та змінюють один одного.

- Сховатись можна в будь-якому храмі Києва?

- У будь-якому, де є цокольні приміщення. Як правило, це все великі храми.

В ТЕМУ

Єпархії, які приймають біженців

Допомога постраждалим внаслідок бойових дій на території України організована з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія силами єпархій та монастирів УПЦ. Докладніше - у Центрі інформації УПЦ.

Церква підтримує українців у всій Україні. facebook.com/church.information.center

Церква підтримує українців у всій Україні. facebook.com/church.information.center