22 листопада
Завантажити ще

У МОЗ дали поради українцям: як впоратися зі стресом під час війни

У МОЗ дали поради українцям: як впоратися зі стресом під час війни
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я дало поради, як упоратися зі стресом під час війни, а також як легше пережити глибокі переживання, страх, тривогу як за себе, так і за близьких. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Щоб швидко та безпечно адаптуватися до сучасних реалій та мінімізувати наслідки стресу, МОЗ рекомендує:

  • Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. Зараз дуже важливо сконцентруватися на створенні найбезпечніших умов, турботі про близьких та рідних.
  • Намагайтеся отримувати достовірну інформацію з офіційних джерел. Не варто переглядати новини в режимі 24/7, адже це підвищує панічні настрої, тривогу та страх за близьких та себе. Критично сприймайте інформацію.
  • Подбайте про можливі запаси продуктів харчування та питної води. Зокрема, спробуйте зробити продуктовий запас у місці вашого укриття.
  • Намагайтеся по можливості дотримуватися режиму дня та сну. Звичайно, в умовах війни важко організувати здоровий сон, проте кожного разу, коли ви маєте можливість поспати, скористайтеся нею. Не забувайте рухатися та по можливості виконувати хоча б мінімальні фізичні активності. Навіть якщо ви в укритті, робіть розминку. Це допоможе впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями.
  • У важкі часи важливо гуртуватися разом і підтримувати один одного. Якщо ви маєте можливість, будьте на зв'язку з близькими. Однак якщо такої можливості немає і ви перебуваєте в укритті, спілкуйтеся та підтримуйте тих, хто знаходиться поряд з вами. Психологічна підтримка у такі складні моменти допомагає впоратися зі стресом.
  • Хто має можливість — допомагайте тим, хто цього потребує. Добрі справи, волонтерство та підтримка інших дозволяють почуватися краще.
  • Правильно та глибоко дихайте, рахуйте вдихи та видихи, врівноважуючи їх. Можна спільно співати чи рахувати, щоб знизити всю стресовість ситуації.

- Пам'ятайте, що відчувати тривогу, занепокоєння та страх у той час, коли навколо вас тривають бойові дії, а країна у стані війни з агресором, – нормально. Це прийнятна реакція вашої психіки та організму на ситуацію, що склалася, - запевнили в МОЗ.