4 листопада
Завантажити ще

Українцям пояснили, які щеплення потрібно зробити під час війни та куди звертатися

Українцям пояснили, які щеплення потрібно зробити під час війни та куди звертатися
Фото: pixabay.com

Національна служба здоров'я нагадує українцям, що навіть за умов війни в країні є можливість отримати планове щеплення. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря, а тим, хто вимушено залишив свою домівку, - до найближчого центру первинної допомоги. Про це повідомляє прес-служба НСЗУ.

"Національний календар щеплень включає вакцинацію від 10 хвороб: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, паротиту та краснухи. Більшість із них проводять у дитинстві, щеплення від правця та дифтерії – кожні 10 років. Якщо ви пропустили ревакцинацію від дифтерії та правця або маєте дітей, яким потрібне планове щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо переїхали – до найближчого Центру первинної допомоги. Знайти його допоможуть за номером 16-77", – пояснюють у НСЗУ.

Навіть без декларації з лікарем первинна допомога буде безоплатною, зазначають у відомстві.

"Розкажіть лікарю, які щеплення вже є у вас чи вашої дитини. Лікар допоможе скласти графік. Щеплення вакцинами, закупленими за рахунок державного бюджету, є безкоштовними для пацієнтів", - зазначили у центрі здоров'я.

Безкоштовною, як і раніше, є вакцинація проти COVID-19. Незважаючи на відміну карантинних зон на час війни, у всіх українців є можливість отримувати щеплення від коронавірусу – планове або бустерне (на жаль, крім зон активних бойових дій).

Дані про вакцинацію вносяться до бази даних, а інформація про щеплення відображатиметься в особистому кабінеті "Дії". На жаль, паперові сертифікати під час війни не видаються.