22 листопада
Завантажити ще

У Вікіпедії з'явилася сторінка про рашизм

У Вікіпедії з'явилася сторінка про рашизм
Фото: Wp walker/wikimedia.org

У всесвітній онлайн-енциклопедії з'явилася сторінка, присвячена терміну «Рашизм». Вона доступна 20 мовами, російської серед якої немає. Згідно з Вікіпедією, «рашизм» - це офіційна політична ідеологія владного режиму Російської федерації.

Автори сторінки просять не плутати «рашизм» із «росіянізмом» (включенням російських слів в українську мову) та «русистикою» (системою накопичення знань та навчань про російську мову).

- Термін "рашизм" штучно утворений шляхом поєднання англійського слова Russia (тобто Росія вимовляється: раша) з міжнародним словом "фашизм". При цьому обігрується співзвучність слів рашизм та расизм. Рашизм - це різновид тоталітарної, фашистської ідеології, симбіоз основних принципів фашизму та сталінізму, - наголошується на сторінці.

Автор сторінки підкреслює, що рашизм базується на ідеях "особливої цивілізаційної місії" росіян, "старшості братнього народу", нетерпимості до елементів культури інших народів. Також рашизм відрізняється «тоталітаризмом та імперіалізмом радянського типу, використанням російського православ'я як моральної доктрини та на геополітичних інструментах впливу»

У статті наголошується, що рашизм є «обґрунтуванням варварської геополітики РФ, спрямованої на окупацію та анексію територій інших держав», а також позначається штампом "збирання земель російських" та спирається на місцевий колабораціонізм та підтримку російської п'ятої колони.

Автор статті зазначив, що ідеологія країни-агресорші базується на «ідеях імперіалізму, тоталітаризму, богообраності, старшості братнього народу та нетерпимості до культури інших народів». Головним символом рашизму у Вікіпедії вказано знак "Z".

Росія напала на Україну 56 днів тому – 24 лютого. Війська, що увійшли до нашої країни вночі, мали на своїх бортах позначення "Z" та "V". Незабаром росіяни почали масово ліпити букву Z на своїх будинках, полях та "викладаючи" її зі своїх тіл, демонструючи підтримку дій своєї влади в Україні.

У Вікіпедії з'явилася сторінка, присвячена решізму. Фото: uk.wikipedia.org/wiki/Рашизм

У Вікіпедії з'явилася сторінка, присвячена решізму. Фото: uk.wikipedia.org/wiki/Рашизм