24 листопада
Завантажити ще

#Історії із соцмереж. Що відбувається у Одесі? Бензину стало більше, а солі менше

#Історії із соцмереж. Що відбувається у Одесі? Бензину стало більше, а солі менше
Фото: omr.gov.ua/ru/odessa

" Історії із соцмереж " - рубрика, яка виникла після прочитання постів українців, що переживають війну. У ній ми збираємо історії, які зачепили нас. Напевно, не залишать байдужими і вас. Тексти публікуємо без змін.

Максим Войтенко

Джерело

Що відбувається у Одесі? Та в принципі нічого. Я вже близько трьох тижнів нічого не знімаю, хіба що зрідка перекладаю якісь ролики та надсилаю їх іноземним замовникам. Для мене це погано – заробіток зник. Для решти населення Одеси добре з огляду на те, що заробляю я здебільшого на зйомках наслідків прильотів. Тобто наслідків немає та прильотів немає. По теперішніх часах нічого не відбувається. Хоча бензину побільшало, а солі менше.

Про паливо - з тижня два тому я з інтересу пішов рахувати кількість машин у черзі до найближчої АЗС. Нарахував 124 штуки. Двадцять п'ятий у черзі повідав мені, що стоїть без четвертої шостої ранку, а говорили ми з ним без четвертини десять.

Вчора, повертаючись на велосипеді з моря, я вирішив звернути увагу на заправки на швидкісній, ті три штуки поспіль ближче до Середньофонтанської. Дві не працювали, на третій була черга всього 25 машин. Отже прогрес очевидний. Дивна штука взагалі – черги на АЗС, бензин та солярка дорогі, а машин начебто і більше на дорогах стає. На початку березня, коли місто стрімко пустіло і всі розбігалися навколишніми селами, а то й тікали до Європи, дороги були справді майже порожніми. Я міг їхати на великому посередині другої смуги жвавої ще два тижні тому дороги і не особливо озиратися назад. Зараз так не можу – зіб'ють, як і за день до війни. Хоча біля моря відносно порожньо і знаючи місця, можна спокійно позагорати на пісочку. Хіба що ганяють періодично – заборону, лякають мінами. Як зауважила моя дружина - одесити завжди мріяли про пляжний сезон з порожніми пляжами, але хто ж знав, якою буде ціна цього вільного місця на пляжі?

Пожвавилися банки і почали просити платити за кредитами. Якщо війна не підійде до Одеси, то дійсно доведеться віддавати борги.

Натомість з'явилася купа вільного часу і не лише в мене. Хтось вдарився у фітнес, хтось в англійську, я ось почав знову ганяти себе коханого та вгодованого на велосипеді та на турніку з брусами і намагаюся доглянути дуже важливий для мого професійного зростання відеокурс – поки що погано виходить. Вирішив розпочати нове життя та відновити перегляди з понеділка.

А взагалі Одеса розбещено діє на думки про війну та боєздатність. Обстрілів поки що немає, сонце через день смажить, пляж, море, лиман. Навіть солдати біля моря на фокстроті. Так, вони за звичкою пильно дивляться в безлюдне море і крокують у темряві набережними. Але – вже на фокстроті.

До речі, з цими патрулями пов'язана одна з найкращих картинок, які я бачив за останні місяці. На 16-й набережній Фонтану ввечері не включають освітлення і коли там було чергове посилення напередодні травневих дат, я спостерігав наступне видовище. Темно, хіба що море видно праворуч, ним біжить до тебе місячна доріжка, а в темряві попереду видно тільки чорно-білі силуети. Вони крокують назустріч трійками, розглянути можна тільки силует і Калашников - від металу відбивається місячне світло. Майже повна темрява і з чорнильного сутінку виринають ці трійки, на автоматах яких відіграють місячні відбитки. Одна трійка, друга… Потім вони зникають у тій же темряві за твоєю спиною. Я був зачарований цим видовищем. На жаль, сфотографувати це було неможливо.

Ах так, пити на вулицях стали більше – скасування заборон подіяло. Хоча у практичних людей весь місяць-дві заборони був свій особистий бутлегер – у мене навіть дві.