25 листопада
Завантажити ще

В українських школах з'являться охорона та сповіщення про тривогу

В українських школах з'являться охорона та сповіщення про тривогу
Фото: t.me/Сергій Шкарлет

В українських школах у новому навчальному році має бути охорона та сповіщення про тривогу. Про це 22 червня заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

"Для учасників освітнього процесу буде створено паспорт безпеки, у закладах обов'язково буде охорона, спеціальне обладнання для сповіщення сигналу тривоги, а для дітей проводитимуться виховні та тренувальні години", - написав він у своєму телеграм-каналі.

Шкарлет зазначив, що про це йшлося на нараді, яка відбулася під головуванням президента Володимира Зеленського.

В ефірі національного телемарафону міністр сказав, що кожен з батьків повинен знати, де буде його дитина під час повітряної тривоги. Будуть тренування дітей з евакуації. Форму навчання – офлайн чи онлайн – визначатимуть місцеві органи управління освітою.

"У разі активних бойових дій в окремих областях рекомендуємо розпочати освітній процес виключно в дистанційній формі (відповідно до рішення керівника ОВА)", – написав Сергій Шкарлет.

Безпекою шкіл займатимуться створені на місцях спеціальні комісії.

"Прийнято рішення щодо формування спеціальних комісій у ВЦА, які очолять профільні заступники керівників військових адміністрацій. Обов’язково будуть залучені й ДСНС", – йдеться на сайті МОН.

Шкарлет пояснив, що зняття обмеження щодо кількості дітей у класах стосується лише навчання онлайн. Очної та вечірньої форми воно не стосується, оскільки є санітарні обмеження за кількістю.

"Враховуючи кількість внутрішньо переміщених осіб та 649 тис. дітей, які перебувають поза межами території України, ми зняли обмеження щодо кількості учнів в одному класі тільки для дистанційної форми навчання", – сказав міністр.

Вчителі у школах, де буде офлайн-навчання, мають повернутись на робоче місце. Учнів та вчителів із зруйнованих шкіл місцева влада має перевести до найближчих навчальних закладів.

20 червня Сергій Шкарлет заявив, що у 25% шкіл підтверджено наявність укриттів. Вони є однією з умов початку офлайн-навчання. У МОН на початку червня оголосили про те, що новий навчальний рік розпочнеться офлайн.