26 листопада
Завантажити ще

Байден показав фото глибин космосу, зроблене телескопом Джеймс Вебб

Байден показав фото глибин космосу, зроблене телескопом Джеймс Вебб
Фото: nasa.gov

NASA опублікувало першу повнокольорову фотографію Всесвіту, зроблену космічним телескопом "Джеймс Вебб". Знімок продемонстрував, під час прямої трансляції з Білого дому, особисто президент США Джо Байден та адміністратор NASA Білл Нельсон.

- Ці зображення нагадають світові, що Америка здатна на великі справи, і нагадають американському народу, особливо нашим дітям, про те, що немає нічого вище за наші можливості. Ми бачимо можливості, яких ніхто раніше не бачив. Ми можемо вирушити до місць, де ще ніхто не був, - зазначив Байден, коментуючи презентацію знімка.

Фото показує масивне скупчення галактик SMACS 0723. Унікальність знімка в тому, що на ньому з'являються тисячі галактик, включаючи тьмяні об'єкти, що коли-небудь спостерігалися в інфрачервоному діапазоні. Зазвичай скупчення галактик є непроникним навіть для довгих інфрачервоних хвиль, на які розраховані сенсори космічної обсерваторії.

- Це не тільки перше повнокольорове зображення, отримане космічним телескопом Джеймса Вебба, а й найглибше і різке інфрачервоне зображення далекого Всесвіту на сьогоднішній день. Це зображення покриває ділянку неба розміром приблизно з крихту пісок на відстані витягнутої руки. Це лише крихітний шматочок величезного всесвіту, — додав адміністратор НАСА Білл Нельсон.

Перше

Перше

Показаний знімок – одне із зроблених телескопом фото. Інші оброблені зображення публіці офіційно представлять у вівторок, у прямому ефірі з Центру космічних польотів Годдарда під Вашингтоном.

У NASA уточнили, що фото, що "демонструють всю міць" інфрачервоної обсерваторії "Джеймс Вебб", викладатимуть у мережу по одному, один за одним, протягом двох годин - принагідно роз'яснюючи, що саме зображено на кожному з них і яке значення має для науки та чи інша фотографія.

Космічний телескоп Джеймса Вебба – перша у світі обсерваторія космічних досліджень. Його було запущено 25 грудня 2021 року на ракеті Ariane 5 з європейського космодрому у Французькій Гвіані, Південна Америка.

Раніше NASA опублікувало список тих областей зоряного неба, куди телескоп мав звернути свій інфрачервоний погляд насамперед. Крім згаданого скупчення галактик у списку згадуються ще чотири ділянки:

  • туманність Кіля - одна з найбільших і найяскравіших на зоряному небі, в однойменному південному сузір'ї (Кіль)
  • WASP-96 b - гігантська екзопланета з періодом обігу 3,4 земних дня, що відноситься до класу "гарячих юпітерів" і віддалена від нас майже на 1150 світлових років
  • туманність Південне кільце - хмара газу, що розширюється, утворилася навколо вмираючої зірки, діаметром майже 0,5 світлового року
  • Квінтет Стефана - компактна група галактик у сузір'ї Пегаса (їх п'ять - звідси і назва), перша у своєму роді, відкрита астрономами ще в 1787 році

можливо, об'єкти і будуть зображені на інших фотографіях, які NASA обіцяє показати світу вже у вівторок.

Новини по темі: NASA Джо Байден Космос