22 листопада
Завантажити ще

Американець ночує на вулицях у 40-градусний мороз, щоб допомогти ЗСУ

Американець ночує на вулицях у 40-градусний мороз, щоб допомогти ЗСУ
Фото: надано Mark J. Lindquist

З 15 грудня ветеран ВПС США та колишній кандидат у Конгрес Марк Дж. Ліндквіст прийняв рішення провести 17 днів, включаючи різдвяну та новорічну ніч, просто неба. Завдяки своїй акції під назвою Operation: Sleep Out він хоче зібрати кошти на зимове спорядження для ЗСУ, а також повернути Україну в американський порядок денний.

За два тижні Ліндквіст зібрав 25 000 доларів для України. Усі ці дні він спав від сили 2-3 години на добу у наметі кольору прапора України. Ми зв'язалися з Марком, щоб дізнатися, як це, ночувати на вулиці у -40 і що ще він планує робити, щоб допомогти ЗСУ.

"Американці не повинні забувати про те, що відбувається в Україні"

- Марку, як вам прийшла ідея ночувати на вулиці, щоб допомогти Україні?

- Громадяни мого рідного міста та штату (Фарго, Північна Дакота. – Ред.) знають, як це виживати у суворі зими, тож я подумав, що це буде найкращий спосіб повернути Україну в новини. Американці не повинні забувати про те, що там зараз відбувається. Реакція людей була фантастичною! Американцям глибоко небайдуже те, що відбувається в Україні!

Минулого тижня тут, у Фарго, вночі було -35 ° С, і моя місія полягає в тому, щоб зібрати зимове спорядження як для солдатів в окопах, так і для переміщених осіб та біженців, які живуть без електрики.

Біля намету Марка стоїть борд, який пояснює, у чому сенс акції. Фото надане Mark J. Lindquist

Біля намету Марка стоїть борд, який пояснює, у чому сенс акції. Фото надане Mark J. Lindquist

– У яких ще містах ви проводили свою акцію?

- Я проводив ночі в центрі міста Фарго зі схвалення мера та ради директорів місцевого парку, у Північній Дакоті, Мурхеді, Міннесоті, Вест-Фарго, Ортонвіллі. Це 14 різних локацій – підприємства, міські парки, церкви та двори.

Спав на тротуарі, у наметі, на парковці, місцевій автомийці, виробничому складі, у дворі багатоквартирного будинку, біля клубу «Лосі», двох церков, нашого місцевого ярмарку, офісу НУО, поряд з чиїмось будинком та місцевим баром.

- Як минули ночі на вулиці? Адже було холодно засинати.

- Було дуже холодно (від -28 до -40 ° С) сім ночей поспіль. Тому я спав лише по 2-3 години щоночі. Залишок ночі я працював, намагаючись зігрітися за допомогою свічок та грілок для рук.

Я не дозволяю собі користуватися обігрівачами та електрикою із солідарності з українцями. Незважаючи на складнощі, із правильним зимовим спорядженням такі морози пережити можна.

У цьому й полягає сенс місії... Показати американцям, що в нашій країні існує потрібне зимове спорядження для виживання, просто воно знаходиться не в тому місці, де йому слід бути, - нам треба перевезти його в Україну.

Усередині намету мінус 18, на вулиці градусів на 10 нижче. Фото надане Mark J. Lindquist

Усередині намету мінус 18, на вулиці градусів на 10 нижче. Фото надане Mark J. Lindquist

- Чому ви взагалі вирішили допомагати Україні?

- Боротьба за свободу, до якої зараз залучений український народ, на мою думку, схожа на боротьбу за свободу, яку Америка вела 246 років тому. У нас був король, який хотів нами правити, а в Росії є безжальний терорист, який хоче стерти українців з лиця землі. Я записався до американських збройних сил, щоб боротися за свободу власних громадян, і відчуваю таке ж сильне бажання допомогти Україні у боротьбі за свободу її народу.

Я зустрічався та спілкувався з українськими хлопцями, які проводять свій час в окопах на Донбасі. Їм доводиться мерзнути взимку під мокрим снігом та дощем. Досить непросто жити у окопі протягом п'яти місяців без достатньої кількості одягу, щоб зігрітися. Тому ми намагаємося зібрати якнайбільше теплого одягу, щоб військові могли носити його під камуфляжем.

Марк солідарний з українцями у їхній боротьбі за свободу. Фото надане Mark J. Lindquist

Марк солідарний з українцями у їхній боротьбі за свободу. Фото надане Mark J. Lindquist

Навчався виживати за відео на YouTube

- Протягом цих днів чим ви харчувалися?

- Члени місцевої громади приносили мені їжу, решту часу я їм горіхи, родзинки, в'ялену яловичину. Якщо відчуваю, що в мене залишається мало енергії, їм цукерки та починаю робити зарядку на вулиці, щоб розігнати кров.

- Чи був у вас подібний досвід у минулому?

- Я ніколи раніше не жив у зимовому наметі. Мені довелося запитувати поради у друзів і дивитися відео на YouTube, щоб дізнатися, як пережити холод на вулиці протягом тривалого часу.

Проте я вважаю, що український солдат, який працював до 24 лютого на громадянці, теж не знав, як вижити у морози. Тому всі ми навчаємось разом.

- А як реагували на вас люди, коли зустрічали на вулиці біля жовто-блакитного намету?

- "ДЯКУЮ ВАМ ЗА ТЕ, ЩО ВИ РОБИТЕ ДЛЯ УКРАЇНИ!! Усі висловлюють свою підтримку Україні та раді, що у них з'явилася можливість допомогти.

Спати через холод вдається лише 2-3 години на добу. Фото надане Mark J. Lindquist

Спати через холод вдається лише 2-3 години на добу. Фото надане Mark J. Lindquist

- Скільки грошей за минулі 2 тижні вам удалося зібрати на теплий одяг для ЗСУ?

- Цього тижня ми зібрали понад 25 000 доларів, і все це було отримано від окремих громадян, які пожертвували невелику суму за один раз. Усього з березня 2022 року ми зібрали понад 250 000 доларів.

- Як довго ще триватиме ваша акція?

- Я закінчу Операцію Sleep Out 1 січня… Потім відпочину одну ніч, після чого, можливо, вирушу до Нью-Йорка. Напевно, продовжу свою місію, щоби залучити великі міста до волонтерства для України!

- Чим плануєте займатися після цього?

- Я і зараз продовжую координувати 25 міжнародних волонтерів, які працюють в Україні та Польщі. Працюю по телефону та планую новинні інтерв'ю, щоб розповісти про нашу благодійну діяльність. Ходжу на зустрічі з донорами, волонтерами та продовжую працювати по 20 годин на день для України, як було й раніше – з березня по листопад 2022 року.

І найближчим часом планую працювати над тим, щоб надихнути якнайбільше американських спільнот на волонтерство в Україні. Я повертатимуся в Україну якнайчастіше, щоб доставляти допомогу і зустрічатися з ключовими волонтерами та офіційними особами в Україні.

Незважаючи на холод, Марк виглядає дуже енергійним та позитивним. Фото надане Mark J. Lindquist

Незважаючи на холод, Марк виглядає дуже енергійним та позитивним. Фото надане Mark J. Lindquist

Марк Дж. Ліндквіст
Марк Дж. Ліндквіст
Досьє Коротко про

Ветеран ВПС США та війни в Афганістані, служив на базі ВПС Хікем у Гонолулу, Гаваї. В даний час мешкає в Фарго, Північна Дакота.

Його життя почалося у притулку у Сеулі, Південна Корея. У 8-місячному віці хлопчика усиновила американська родина з Міннесоти.

Марк отримав кілька ролей у серіалах LOST каналу ABC, Hawaii Five-O каналу CBS і у фільмі Universal Studios Морський бій.

З моменту заснування своєї фірми з мотиваційних виступів Mark J Lindquist Motivational Speaking and Entertainment і своєї консалтингової фірми Lindquist and Associates він виступав від імені найбільших компаній Америки - McDonald's, Walmart, Starbucks, IBM і співав для найбільших натовпів в Америці - NFL, NBA, MLB, NCAA.

У сфері індустрії професійних виступів Марк відомий як найшвидше мотиваційний оратор в Америці.

З березня 2022 року Марк перебуває у неоплачуваній гуманітарній місії, пов'язаній із доставкою нелетальної допомоги безпосередньо українцям.

Цього року він балотувався на попередніх виборах до Конгресу від Демократичної партії у 7-му окрузі Міннесоти, але вибув із перегонів, щоб вирушити в Україну та приєднатися до військових дій.

Марк швидко усвідомив, що принесе більше користі, збираючи та розподіляючи гуманітарну допомогу, ніж у боях на передовій.

Також Марк приїжджав в Україну, щоб направити допомогу – від зимових пальто до продуктів харчування та ліків – безпосередньо до людей, які її потребують.