25 листопада
Завантажити ще

На станції "Академік Вернадський" українські полярники провели дерусифікацію

На станції
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники на станції " Академік Вернадський " в Антарктиді провели дерусифікацію та декомунізацію. Це стосується покажчиків, на якому розміщено назви міст, звідки родом вчені станції. Про це повідомляють на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

- Оскільки покажчик прослужив понад 20 років, він потребував оновлення: як фізично, так і змістовно. Тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус розпочали роботу. У рамках процесу декомунізації Кіровоград замінили на Кропивницького, а також "дерусифікували" транслітерацію Вінниці та Одеси, - розповіли співробітники антарктичного наукового центру.

Крім того, на вказівнику з'явилися нові назви символічних міст: Буча, Херсон, Маріуполь. Вперше їх розмістили на вказівнику ще після звільнення Херсона у листопаді 2022 року. А для покращення зовнішнього вигляду покажчика реставрували ряд старих заржавілих табличок, виготовили новий стовп, замінили потрісканий фундамент та "втомлені" кріплення, а також реставрували флюгер та покажчики сторін світла.

Полярники провели ремонт вказівника біля станції

Полярники провели ремонт вказівника біля станції

Полярники провели ремонт вказівника біля станції

Полярники провели ремонт вказівника біля станції

- Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити таким чином, – розповів про ініціативу Василь Матковський. - Все почалося з ідеї додати Маріуполь, щоб показати, що українці пам'ятають місто біля українського моря, де вирувало життя... Потім було звільнення Херсона. Мабуть, не було за всю зимівлю більш святкового й радісного дня. Саме тоді ідея зробити і трохи переосмислити наш покажчик набула форми. Наступного дня ми вже готували свіжопофарбовану табличку з невеликою скибочкою кавуна. І зрозуміли, що це лише початок, – поділився думками зимівник.

Для втілення проекту довелося багато попрацювати у столярній майстерні, а згодом і на вулиці, визнав він. Зрештою покажчик набув як нового вигляду, так і нових смислів.