22 листопада
Завантажити ще

ISW: "Вагнер" може змушувати мобілізованих росіян підписувати контракти з ними

ISW:
Фото: REUTERS/Igor Russak

Командування РФ посилює ПВК "Вагнер", незважаючи на явний конфлікт з угрупованням Пригожина. Про це йде мова у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

 - Міністерство оборони Росії прагне тісніше співпрацювати з групою ПВК Вагнер, щоб завершити захоплення Бахмута, незважаючи на очевидну напруженість у відносинах між Пригожиним та керівництвом Міноборони, - наголошують аналітики.

На їх думку, найманці  тепер мають танки Т-90, що свідчить про те, що російське керівництво виділило ПВК більш сучасні засоби для захоплення міста. Також Пригожин останнім часом став рідше виступати із нападками на командування РФ.

Також наголошується, що «Вагнер» може змушувати мобілізованих росіян підписувати з ними контракти.  За даними аналітиків, раніше російські джерела стверджували, що 100 мобілізованих в Луганській області зникли безвісти після того, як відмовились підписати контракт з "вагнерівцями". Опубліковані пізніше кадри з геолокацією показують, як бойовики Пригожина затримують мобілізованих в Кадіївці, перед тим як доставити їх на підготовку.

- Міністерство оборони (МО) Росії може дозволити мобілізованому персоналу виконувати свої службові обов'язки, підписавши контракти з групою "Вагнера", хоча статус мобілізованого персоналу, спочатку закріпленого за звичайними російськими частинами, які підписали контракти з "Вагнером", незрозумілий, - зазначають аналітики.

В той же час, наголосили експерти, група "Вагнер" повернула 130 українських військовополонених 16 квітня. Це може свідчити про те, що ПВК могла здійснювати обмін незалежно від Міністерства оборони Росії.