23 листопада
Завантажити ще

Професор із Флориди став рекордсменом, провівши під водою 74 дні

Професор із Флориди став рекордсменом, провівши під водою 74 дні
Фото: REUTERS

Американський професор Джо Дітурі, колишній водолаз ВМС США та експерт з біомедичної інженерії, почав незвичайний експеримент. З 1 березня він живе у замкненому приміщенні на глибині 30 футів біля острова Флорида-Кіс і планує залишатися там протягом 100 днів. А нещодавно побив світовий рекорд щодо тривалості перебування під водою без розгерметизації. Джозеф Дітурі провів понад 74 доби на дні лагуни, пише ВВС.

- Цікавість до відкриттів привела мене сюди. З першого дня моєю метою було надихати майбутні покоління, брати інтерв'ю у вчених, які вивчають життя під водою, і дізнаватися, як людський організм функціонує в екстремальних умовах, - сказав він.

Попередній світовий рекорд за кількістю днів, проведених під водою, - 73 доби - було встановлено двома професорами у 2014 році у тому ж будиночку Кі-Ларго. На відміну від підводного човна у лоджі не використовуються технології для адаптації до підвищеного підводного тиску.

Професор Дітурі, відомий під прізвиськом Доктор Глибоке Море, розпочав свою подорож 1 березня у підводному будиночку Джулса - невеликій кімнаті, розташованій на дні лагуни у Флорида-Кіс. Його назвали на честь Жюля Верна, який написав відому науково-фантастичну книгу "20 000 льє під водою". У рамках проєкту під назвою Project Neptune 100 професор вивчає, як організм людини реагує на тривалий вплив екстремального тиску.

Дослідники вивчають здоров'я 55-річного чоловіка, а також психологічні наслідки такої довгої ізоляції та ув'язнення, проводячи серію медичних тестів. Але час, проведений під водою, не завадив професору виконувати свої обов'язки. За даними Університету Південної Флориди, професор Дітурі, який також прослужив у флоті 28 років, веде заняття з біомедичної інженерії онлайн, доки живе у лагуні.

Професор щодня прокидається о 05:00 задля тренувань. За повідомленнями, він залишається ситим, з'їдаючи продукти з високим вмістом білка, такі як яйця та лосось, які він може зігріти за допомогою своєї мікрохвильової печі. І хоча його перебування під водою виявилося новаторським, він дуже радий повернутись до деяких наземних занять. Каже, що найбільше сумує за сонцем.

Новини по темі: Наука рекорди рекордсмен