28 листопада
Завантажити ще

В ISW розповіли, чому Пригожин розвернувся під Москвою

В ISW розповіли, чому Пригожин розвернувся під Москвою
Фото: REUTERS

Наслідки збройного заколоту ПВК "Вагнер" залишаються невідомими, а також неясно, чи буде угода, досягнута головою ПВК з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, реалізована і чи всі сторони повністю її виконають. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, Кремль і Міністерство оборони Росії покладають надії на зміни в особовому складі "Вагнера", але питання про співпрацю бойовиків з іншими сторонами, незалежно від бажання Пригожина, залишається відкритим.

Експерти провели детальний аналіз неуспішної операції "вагнерівців" та подальшої долі їх лідера Євгенія Пригожина. Аналітики наголосили на неоднозначністі щодо наслідків угоди між Лукашенком та Пригожиним для керівництва російського міністерства оборони. У звіті також відзначається, що будь-які зміни у керівництві МО стали б перемогою для Пригожина, який висунув безпосередні звинувачення Шойгу та Герасимову у втраті десятків тисяч російських солдатів в війні в Україні.

Експерти також звертають увагу на нові деталі щодо складу підрозділів "Вагнера", які наближалися до Москви 24 червня. Ці деталі свідчать про те, що Пригожин, ймовірно, не міг би провести активні бойові дії в Москві без додаткової підтримки. Це, ймовірно, стало однією з причин, чому він домовився з Лукашенком.

Крім того, звіт вказує на те, що здатність російських військ проводити наступальні та оборонні операції в Україні, схоже, не зазнала суттєвого впливу від збройного заколоту Пригожина. В той же час деякі російські джерела використовували заколот для виправдання невдач росіян на тлі успіху Сил оборони України, досягнутих 24 і 25 червня, повідомляють експерти.

Новини по темі: Новини Росії ПВК Вагнер