24 листопада
Завантажити ще

Київ звернеться до світового арбітражу у разі заборони Польщею експорту українського зерна

Київ звернеться до світового арбітражу у разі заборони Польщею експорту українського зерна
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків у разі заборони владою Польщі експорту українського зерна. Про це 12 вересня заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

- Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм ГАТТ (Генеральної угоди з тарифів і торгівлі. — Авт.), — написав Шмигаль у вівторок у соцмережі Х (колишня назва Twitter).

Прем'єр-міністр наголосив, що Україна не мала й не має намірів шкодити польським фермерам та дуже цінує підтримку від польського народу і польських родин.

За словами Дениса Шмигаля, Україна попри війну та блокування Росією українських портів дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, так і за правом Світової організації торгівлі. 

12 вересня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав у своєму Х, що «уряд захищає польських фермерів! Ми не відкриємо кордони для українського зерна! Ембарго залишається!». При цьому Моравецький відмітив у своєму дописі акаунт партії влади «Право і справедливість». Також прем’єр-міністр Польщі опублікував у вівторок передвиборче відео партії «Право і справедливість», на якому він каже, що “Польща не дозволить затопити нас українським зерном. Незалежно від рішення брюссельських чиновників ми не відкриємо наші кордони”.

Заборона Єврокомісії на постачання чотирьох видів агропродукції (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) з України до п’яти країн ЄС (Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини) діє з 2 травня до 15 вересня. Польща неодноразово заявляла про намір подовжити ембарго після 15 вересня вже на національному рівні. Парламентські вибори у Польщі відбудуться 15 жовтня.