В Україні наразі діє воєнний стан, тож масові зібрання й купання на Водохреще нині не на часі задля безпеки кожного, адже це може використати ворог. Про це повідомляє пресслужба ДСНС.
- Водночас на традиційних локаціях для купань 6 січня буде організовано чергування рятувальників. Спільно з місцевими органами влади буде розгорнуто понад 218 рятувальних постів. На місцях перебуватимуть понад 1000 рятувальників та 206 одиниць техніки, у тому числі від ДСНС - понад 700 рятувальників та більше 150 одиниць техніки, - йдеться у повідомленні.
Якщо все ж вирішили занурюватися в ополонку на Водохреще, рятувальники вкотре нагадали правила безпечної поведінки на водоймах:
Занурюватися необхідно у спеціально обладнаних ополонках біля берега.
Категорично забороняється купання під впливом алкоголю.
Перед купанням необхідно розігріти тіло.
Доріжка до ополонки може бути слизькою, тож йдіть повільно та уважно.
Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову.
Перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд.
Купання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях.
Якщо з вами дитина, стежте за нею під час занурення в ополонку.
Після занурення розітріть себе махровим рушником, одягніть сухий одяг.
Для уникнення переохолодження випийте гарячого чаю.
Багато вчених стверджують, що хрещенська традиція благотворно впливає на здоров'я людини. Під впливом низьких температур виділяються корисні гормони та зміцнюються стінки судин. Проте занурюватися у крижану ополонку можна далеко не всім і не завжди.
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies