22 листопада
Завантажити ще

У Полтаві з восьмого поверху викинули понад півтори тисячі кажанів

У Полтаві з восьмого поверху викинули понад півтори тисячі кажанів
Фото: facebook.com/BatsUkraine

У Полтаві з балкона восьмого поверху викинули 1600 кажанів. Частину з них вдалося врятувати. Про це повідомляє Український центр реабілітації рукокрилих.

До Центру реабілітації рукокрилих повідомлення про те, що люди викидають з балкона кажанів, надійшло 10 січня. Небайдужі люди почали збирати беззахисних тварин. Рятувальна операція тривала майже добу. 

Фахівці підрахували, що з балкона викинули близько 1600 особин рукокрилих.  600 із них загинули, ще кілька десятків перебувають на лікуванні. Приблизно тисячу вдалося врятувати, але точні цифри наразі назвати важко.

- Серед 1000 живих, на жаль, доволі значна кількість травмованих - з нерухливими задніми кінцівками та переламами крил. Також слід підкреслити, що більшість з них навряд чи мають шанси вижити. Це найчисельніша колонія кажанів, яку нам коли-небудь доводилось рятувати, - йдеться у повідомленні Центру.

Як згодом з'ясувалося, тварин знайшли під час ремонту в одній із квартир. Проте чому з кажанами так вчинили, наразі достеменно невідомо. 

Руді вечірниці - це мігруючий вид, вони зимують великими групами. Для цього переважно обирають міста. Там вони знаходять теплі місця, наприклад щілини чи обшивки балконів, і набиваються у них. Центр реабілітації рукокрилих планує відправити здорових кажанів на зимівлю. Недужі залишаться під наглядом ветеринара. Навесні усіх тварин випустять на волю.

  • Раніше науковці врятували понад 500 кажанів з військового об`єкта. Операція з порятунку рукокрилих відбувалася на півночі України. Підземне приміщення потребувало термінового ремонту, тому фахівцям Центру охорони та реабілітації кажанів України довелося перемістити тваринок, які там зимували, до зоопарку.
  • В  Івано-Франківській області у Національному природному парку "Гуцульщина" на зимівлі у печері було виявлено пару кажанів, внесених до Червоної книги, - вид рукокрилих родини підковик малий. Він належить до категорії "вразливих". Це означає, що цей вид має високий ризик зникнення у найближчому майбутньому.