Завантажити ще

Чи може Янукович за допомогою пов'язаних із ним суддів повернути контроль над судами України?

Чи може Янукович за допомогою пов'язаних із ним суддів повернути контроль над судами України?
Фото: НАБУ

Мова йде про колишнього   суддю (суддю Вищого господарського суду України, голову Ради суддів господарських судів України, в. о. та заступника голови ВГСУ, екс-голови Апеляційного господарського та Господарського судів м. Києва, голови господарського суду Донецької області)  Ємельянова Артура Станіславовича (народ. 27 лютого 1973, Донецьк, Донецька область).

Нещодавно цей колишній суддя, а нині адвокат Ємельянов Артур Станіславович 02.10.2023 дав інтерв’ю РБК України про фактичну імпотенцію керівників господарського суду міста Києва, суду касаційної інстанції, яка виявляється в відсутності захисту суддів з боку керівництва суддів.

Все б нічого, тому що жорстка критика суддів це популярна тема, але в період війни чути таке від колишнього судді, якого підозрюють у тиску на суди, незаконному збагаченні та фінансуванні тероризму, дещо дивно та обурливо. Це ж той суддя, кар’єру якому, як вважається, зробив колишній президент Віктор Янукович, який під час Революції гідності втік до РФ. І, схоже, мета Артура Ємельянова – повернення до суддівських рядів людей підконтрольних Януковичу та спроба показати неспроможність державної влади забезпечити правосуддя під час війни.

Трішки історії про суддю Артура  Ємельянова.

За часів президента Януковича, Артур Ємельянов зробив карколомну кар'єру за дуже короткий час від юриста банків (Укрсоцбанку, Промінвестбанку) до заступника голови Вищого господарського суду України.

Так, У 2000 році А. Ємельянов Указом Президента України було призначено вперше на посаду судді арбітражного (господарського) суду Донецької області строком на п'ять років. За наступні 10 років - з 2001 по 2011 роки, він пройшов шлях від судді до заступника голови та голови Господарського суду Донецької області. У 2011 році був переведений до Києва, де став спочатку суддею, а потім головою Господарського суду міста Києва. У 2012 вже працює в Київському апеляційному господарському суді, де також став головою. У 2013-2014 роках за ухвалою Верховної Ради України його було переведено на посаду судді, а потім призначено заступником голови Вищого господарського суду України.

Кар’єрний зріст Ємельянова (чи не випадково?) збігся з ростом кар’єри його керівника і земляка Таткова Віктора Івановича (заступник голови Арбітражного, потім Господарського суду Донецької області в 2001 році та 2010—2014 — голова Вищого господарського суду України).

Одразу декілька спеціальних журналістських розслідувань (програма «Схеми», «Бабель» уа свідчать про злочини судді Ємелянова. Про це були публікації та відкриті кримінальні провадження про тиск на суддів, втручання в автоматизовану суддівську систему розподілу справ, про легалізацію коштів. Навіть кримінальне провадження про участь в фінансування тероризму в т. зв. «ДНР»: для легалізації отриманих коштів суддя Ємельянов Артур через довірених та підставних осіб, зокрема, скуповував бізнес об’єкти та комерційну нерухомість на тимчасово окупованих терористами територіях Донеччини. 

Згідно з розслідуваннями, за часи суддівства Ємельянов Артур став доларовим мільйонером. Це, в свою чергу, обумовило необхідність розлучення з дружиною Ємельяновою Світланою Геннадієвою з метою легалізації отриманих коштів та уникнення необхідності відображення активів/коштів в декларації.  Так, «Українська правда» з посиланням на «Схеми» пише, що Ємельянова Світлана володіє  елітною нерухомістю у різних куточках світу: віллою в Анталії, апартаментами в Дубаї, двома готелями у Відні, а також фірмою, яка керує трьома готелями у Франкфурті-на-Майні (Німеччина).

Але є речі, про які майже не згадувалось. А саме про роль державної фіскальної служби в тому, що Артур Ємельянов не потрапив під люстрацію.

Ось, приміром, цитата з інтерв’ю  Головного люстратора України Козаченко Тетяни в "Резонансу"

«Щодо майнової люстрації - це направлення було повністю знівельовано ДФС. Через майнову люстрацію до реєстру потрапило лише кілька осіб, яких люстрували за те, що людина не вказала державну премію або мопед. І Міністерство займається тим, що виступає на стороні таких «люстрованих» від ДФС, що б не перекручували Закон. Але від ДФС немає негативних висновків щодо високопосадовців та суддів як Татьков, Ємельянов, Єршов та багатьох інших, які замішані в корупційних скандалах, про що є багато розслідувань авторитетних журналістів. Але це вже на даному етапі немає такого значення. В Україні запрацювали антикорупційні механізми, утворено нові антикорупційні органи, запроваджується електронне декларування, тому люстрації майнової вже не потрібно – повинні діяти механізми очищення влади постійно діючих інститутів».

Виходить, що саме Державна фіскальна служба надала документи, які підтверджували «чистоту» суддів, в тому числі Ємельянова Артура, що стало підставою відмови в люстрації?

Цікавою також є наступна обставина:

З квітня 2016 року Директором регуляторної - правового департаменту Державної фіскальної служби був Ярослав Олегович Шашенков (зараз він  заступник директора департаменту Державної податкової служби України).

Його дружина Шашенкова Анна Михайлівна є бенефіціаром та керуючим партнером  АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ШАРК ЕНД КО"/ 43527700.

Крім неї, керівником в цьому адвокатському об’єднанні  зазначається  Ємельянов Гліб Артурович (це син колишнього судді Ємельянова Артура Станіславовича)

 

Можливо, саме через цю обставину ДФС в 2016 році не вбачала підстав для люстрації Ємельянова та Татькова, але це вже повинна бути справа НАБУ і ми сподіваємося на відповідне розслідування.

Також цікавим є те,  що Шашенкова Анна Михайлівна представляла інтереси начальника управління Державної податкової служби України  Власюка Владислава Федоровича щодо захисту від притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення. Тобто, Шашенкова А.М. бере участь у справах чоловіка та захищає його підлеглих.

 

Слід також звернути увагу на те, що син Ємельянова – Ємельянов Гліб Артурович, з 20 лютого 2022 перетнув межі державного кордону України та з того часу до України не повертався. В 2017 році був одружений у Відні (Австрія) на з росіянкою, Ємельяновою Софією, яка також отримала громадянство Чехії.

Залишається сподіватись, що кругова порука в органах судової влади, податкової служби України припиниться і держава в особі правоохоронних органів не допустить повернення Ємельянова Артура Станіславовича до суддівства.

Новини по темі: Віктор Янукович Суд