30 жовтня
Завантажити ще

У Києві збудують підземну школу за 297 мільйонів гривень

У Києві збудують підземну школу за 297 мільйонів гривень
Фото: Education.ec.europa.eu

У Дніпровському районі Києва з’явиться школа під землею. На будівництво виділили 297,8 мільйона гривень, проєкт буде завершено до 28 грудня 2025 року. Відповідний тендер оголошено на сайті державних закупівель Prozorro.

Згідно з опублікованою інформацією, торги на будівництво школи-бункера оголосило районне управління освіти 5 червня. Для школи куплять металеві меблі для їдальні, професійну кавоварку, 4 комп'ютери та 268 металевих нар.

Компанії можуть подавати заявки на участь у конкурсі до 9 години ранку 20 червня. Аукціон призначено на 21 червня. Компанія-переможець має завершити будівництво до 28 грудня 2025 року, школа під землею призначена для навчально-виховного комплексу №183 «Фортуна» із поглибленим вивченням іноземних мов.

- Підрядник повинен встановити системи водопроводу та каналізації, забезпечити функціонування опалення та вентиляції, провести електричне проведення, встановити систему пожежогасіння та димовидалення. Також необхідно забезпечити доступність навчального закладу для учнів з обмеженою рухливістю, а на вході встановити систему контролю, - йдеться в умовах тендеру.

Відповідно до вимог замовника, у бункері має бути обладнаний медичний кабінет, їдальня з двома електроплитами, шістьма холодильниками та чотирма комплектами металевих меблів, двома мікрохвильовками та професійною кавоваркою. У рамках закупівлі планується придбати ноутбук та три комп'ютери, принтер та два телефони. Крім того, мають намір закупити 633 м'які стільці та 268 ліжко-місць. Для школярів буде передбачено 62 шафи для зберігання особистих речей.

Також для цього закладу буде придбано помпову станцію для пожежогасіння та окрему станцію для водопостачання. Крім того, планується закупити 7 дренажних помп, дизель-генератор та підіймач для осіб з обмеженими можливостями.

  • 3 червня Представництво ООН в Україні опублікувало статистику. У ній йдеться про те, що з лютого 2022 року діти на прифронтових територіях перебували в бомбосховищах від 3 до 5 тисяч годин, тобто 4-7 місяців.
  • 30 травня у Харківській області було відкрито першу підземну школу. Захисне будівництво в Люботині розпочало роботу в тестовому режимі. Укриття – вищого класу безпеки А-4 та розраховане на 400 осіб. Загальна вартість – майже 73 мільйони гривень.
Новини по темі: Школи бомбосховище