22 листопада
Завантажити ще

Через аномальну спеку навколо Нової Зеландії "закипає" вода

Через аномальну спеку навколо Нової Зеландії
Фото: imageBROKER/Alamy

Температура морської води у Новій Зеландії піднялася до безпрецедентного рівня, перевищивши середньосвітовий показник утричі. Експерти кажуть, що нові цифри розвіюють уявлення про те, що Нова Зеландія захищена від екстремальних температур. Про це пише The Guardian.

Це викликало занепокоєння вчених та екологів щодо потенційного впливу на морську флору та фауну та екологічні системи регіону. Згідно з даними Статистичного управління Нової Зеландії, з 1982 року температура поверхні океану підвищувалася на 0,16-0,26° C за десятиліття. Причому більш виражене зростання спостерігалося в прибережних районах, складаючи від 0,19 до 0,34° C.

Найбільше температура води протягом останніх років підвищувалася не лише в океанічних регіонах, а й у прибережних районах, що є значним відходом від історичних норм. Науковці пояснюють підвищені температури в Новій Зеландії її географічним положенням та переважаючими океанськими течіями.

Водночас екологи усвідомлюють потенційні наслідки підвищення температури для морських екосистем. Екстремальна спека та тривалі періоди аномального потепління води можуть призвести до масового знебарвлення морської флори та фауни, зникнення водоростей, випадків викиду риби на берег та навіть загибелі пінгвінів.

  • 14 липня, метеорологи зафіксували три температурні рекорди через спеку в Києві. Мінімальна температура повітря у столиці цього дня не опустилася нижче за 22,7°С. Попереднє рекордне значення 1951 року перевищено на 1,6°С. Максимальна температура повітря досягла 35,9°С, що на 2,7°С вище за попередній рекордний показник 1951 року.
  • Влітку 2023 року українські полярники розповідали, що танення льодовиків Антарктиди має велику кількість загроз щодо зміни клімату, біорізноманіття, продуктивності світового океану тощо. Однак новітні дослідження міжнародної групи геофізиків показали, що глобальне потепління може спровокувати потужні цунамі.