22 листопада
Завантажити ще

Українські полярники показали три найяскравіші особливості у поведінці горбатого кита

Українські полярники показали три найяскравіші особливості у поведінці горбатого кита
Фото: кадр з facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники, які перебувають на антарктичній станції "Академік Вернадський", показали одразу три цікавих типи поведінки горбатого кита. Цікаве відео науковці виклали на своїй сторінці у фейсбуці.

На оприлюдненому ролику кит фонтанував, округлював спину та показував хвостовий плавник. За їх даними, фонтанування виникає, коли кит робить видих через дихало – дихальний отвір на маківці. Так він випускає струмінь повітря та конденсованої водяної пари.

Через різницю тиску і температури ніби утворюється хмара. Вона супроводжується гучним звуком, з котрим витискається повітря.

- У горбанів фонтан схожий на кущ і може сягати 3-5 метрів у висоту. В інших видів китів – інша висота, форма, направленість та навіть кількість фонтанів. Зокрема, в гладких китів він роздвоєний і має форму літери "V". На висоту та форму хмари також може впливати вітер, освітлення, вологість повітря, активність тварини тощо, – розповіли полярники.

Також на відео помітне округлення спини – коли під час пірнання кит сильно вигинає спину в районі плавця. Саме це надає тілу горбатої форми, через яку вид й отримав свою назву.

Зафільмували полярники і занурення, під час якого над водою з'являється хвостовий плавник кита. Воно може бути неглибоким та глибоким. У першому випадку видно лише верхню частину хвоста, у другому – кит підіймає хвіст вертикально, показуючи його нижню сторону.

- Саме такий момент є на відео, й "зловити" його – дуже цінно для дослідників. Чому? Візерунок хвостового плавця у горбатих китів – унікальний, неначе відбиток пальця у людини. За цим малюнком можна впізнати кожну окрему тварину. Тому вченим важливо встигнути зняти, як кит "показує хвостик", – розповідають в антарктичному науковому центрі.

  •  1 липня полярники розповіли, що в районі української антарктичної станції імені Академіка Вернадського зараз – зимовий сезон. І якщо астрономічна зима вже досягла свого апогею – з найдовшими, майже суцільними ночами, то кліматична тільки вступає у розпал. 
  • 21 лютого 2023 року полярники показали рожевий сніг. Так квітне сніг наприкінці антарктичного літа в районі станції «Академік Вернадський». Рожеве забарвлення з'являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних зелених одноклітинних водоростей. 
Новини по темі: Антарктида Вернадський