Завантажити ще

Міноборони затвердило зразок полегшеного бронежилета

Міноборони затвердило зразок полегшеного бронежилета
Фото: mil.gov.ua

Головне управління розвитку матеріального забезпечення Міноборони затвердило зразок-еталон полегшеного бронежилета. Він призначений для захисту окремих життєво важливих  органів тіла під час виконання бойових дій військовослужбовцями ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

- Зробили ще один важливий крок до покращення забезпечення наших військових сучасними засобами індивідуального захисту. Полегшений бронежилет забезпечує високий рівень захисту і комфорт під час виконання бойових завдань, зокрема для військових ССО та ДШВ. Такі бронежилети будуть особливо корисними для військовослужбовців у розвідгрупах та підрозділах, де важливо поєднувати легкість, мобільність та надійність захисту‎,- зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Комплектність полегшеного бронежилета складається з основних та додаткових елементів. Основний комплект складається з чохла фронтального з м’яким і жорстким бронеелементом, чохла фронтального з м’яким балістичним елементом та жорстким бронеелементом і плечовими накладками, камербанда (виконаний по аналогії з системою ‎skeleton‎), бокових чохлів з м’яким балістичним елементом, чохла захисту кишківника у вигляді сумки з м’яким балістичним елементом.

Додаткові елементи комплекту: захист шиї, плечей, паху, куприка, стегон, ремінь розвантажувальний тактичний захисний, конструктивне рішення для військовослужбовців-жінок, елемент надання предмету позитивної плавучості. Додаткові елементи комплекту поставки визначаються замовником.

Всі додаткові елементи полегшеного бронежилета мають м’який балістичний захист. Усі м’які бронеелементи полегшеного бронежилета мають клас захисту 1, жорсткі бронеелементи мають клас захисту 6+. Полегшений бронежилет виконується у чотирьох розмірах – S, M, L та XL. Його маса становить від 7,5 до 12 кг залежно від розміру та комплектації.

  • 3 жовтня міністр оборони Рустем Умєров підписав зміни до наказу №232 щодо інвентаризації майна військовослужбовців. Відтепер інвентарним вважається лише одна каска та один бронежилет, для бійців спецоперацій та штурмовиків - ще й навушники. 
  • 29 серпня Глобальний фонд реформування сектору безпеки спільно з посольством Німеччини в Україні передали жіночі бронежилети з балістичними пластинами для потреб наших захисниць. 
  • 9 липня Міноборони повідомило, що тестує нову модель бронежилета. Його конструкція значно легша. Тож військовим буде зручніше виконувати маневрені дії під час штурмових і спеціальних операцій.