8 сiчня
Завантажити ще

2024 рік може стати найспекотнішим в історії, - Європейське кліматичне агентство

2024 рік може стати найспекотнішим в історії, - Європейське кліматичне агентство
Фото: pixabay.com

Вперше цього року глобальна температура піднялася більш ніж на 1,5°C вище за середній рівень доіндустріальної епохи. Другий рік поспіль Земля, найімовірніше, стане найгарячішою за всю історію спостережень. Про це заявило Європейське кліматичне агентство Copernicus, пише AP.

- Ця невпинність потепління, я думаю, викликає занепокоєння. Відомості чітко показують, що планета не зазнала б такої тривалої послідовності температурних рекордів без постійного зростання концентрації парникових газів в атмосфері, яке сприяє глобальному потеплінню, -  зазначив Карло Буонтемпо, директор Copernicus.

Він заявив, що явище Ель-Ніньйо, яке тимчасово нагріває частини Тихого океану, а також виверження вулканів, які викидають водяну пару в атмосферу, та коливання сонячної енергії матимуть широкий вплив на погоду в усьому світі.. Крім того, перевищення межі в 1,5°C за один рік не тотожне меті Паризької угоди 2015 року, що спрямована на обмеження середньої глобальної температури до 1,5°C на період 20-30 років порівняно з доіндустріальним рівнем.

  • 14 липня метеорологи зафіксували три нові температурні рекорди через спеку в Києві. У цей день мінімальна температура повітря в столиці не опустилася нижче 22,7°С, що на 1,6°С перевищило попередній рекорд, встановлений у 1951 році.
  • У липні експерти заявили, що температура морської води у Новій Зеландії досягла рекордного рівня, перевищивши глобальний середній показник у три рази.