Вперше цього року глобальна температура піднялася більш ніж на 1,5°C вище за середній рівень доіндустріальної епохи. Другий рік поспіль Земля, найімовірніше, стане найгарячішою за всю історію спостережень. Про це заявило Європейське кліматичне агентство Copernicus, пише AP.
- Ця невпинність потепління, я думаю, викликає занепокоєння. Відомості чітко показують, що планета не зазнала б такої тривалої послідовності температурних рекордів без постійного зростання концентрації парникових газів в атмосфері, яке сприяє глобальному потеплінню, - зазначив Карло Буонтемпо, директор Copernicus.
Він заявив, що явище Ель-Ніньйо, яке тимчасово нагріває частини Тихого океану, а також виверження вулканів, які викидають водяну пару в атмосферу, та коливання сонячної енергії матимуть широкий вплив на погоду в усьому світі.. Крім того, перевищення межі в 1,5°C за один рік не тотожне меті Паризької угоди 2015 року, що спрямована на обмеження середньої глобальної температури до 1,5°C на період 20-30 років порівняно з доіндустріальним рівнем.