Австралійські вчені створили перший у світі ембріон кенгуру за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). На їхню думку, це може допомогти врятувати інші види від вимирання. Про це пише BBC News.
- Це досягнення дає важливі відомості про розмноження сумчастих і може допомогти у зусиллях щодо покращення генетичної різноманітності зникаючих видів, таких як коала, тасманійський диявол, північний волосатий носоріг і поссум Лідбітера, - зазначив головний дослідник Андрес Гамбіні.
Дослідження університету Квінсленда зосереджувалося на рості яйцеклітин та сперматозоїдів кенгуру в лабораторних умовах перед створенням ембріонів за допомогою методу інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїда (intracytoplasmic sperm injection (ICSI)).
Цю методику, яка застосовується до людей та деяких домашніх тварин, спробували на східних сірих кенгуру. Цей вид було обрано, оскільки він не знаходиться під загрозою вимирання і має стабільні популяції.
Загальна кількість кенгуру в Австралії коливається між 30 і 60 мільйонами, і їх часто відстрілюють для контролю чисельності популяції.