Перший в Україні безбар’єрний мистецький простір. Так про артгалерею Zеnyk Art Gallery (ZAG) кажуть адміністратори проєкту. У величезному приміщенні на вулиці Шота Руставелі, 7 (майже центр Львова), вже розставляють скульптури, картини, перевіряють інформаційні панелі зі шрифтом Брайля, відео із субтитрами. Тобто готують зали до відкриття, яке відбудеться в середу, 19 лютого.
Обіцяють чимало цікавинок. Одна з них - робота відомого англійського анонімного художника Бенксі. Про те, яка саме це робота, адміністратори Zеnyk Art Gallery (ZAG) вперто мовчать і запрошують усіх прийти на відкриття.
На даху будівлі, в якій знаходиться галерея, встановили триметрову скульптуру «Маленький принц». Фото: lviv.media
Робота Бенксі буде головним акцентом галереї. Але на першому місці у ній буде виставка «Маленький принц», присвячена дітям: тим, які на небі, на землі, в полоні, в окупації, в дорозі, вдома і в еміграції. Експозиція об’єднає роботи Івана Марчука, Влади Ралко, Олега Тістола, Сергія Савченка, Арсена Савадова та інших. До речі, на даху будівлі, в якій знаходиться галерея, встановили триметрову скульптуру «Маленький принц».
Зиновій Козицький (зліва) із сином Максимом, нинішнім головою Львівської ОВА. Фото: ФБ Максим Козицький
Та все ж більше відомо про власника галереї. Це батько нинішнього голови Львівської ОДА Максима Козицького - Зіновій Козицький. Він також є засновником благодійного фонду We and the World, що займається промоцією українського мистецтва на світовій арені. А ще чоловік входить до сотні найбагатших українців, за версією Forbes. Його основний бізнес – розвідка та розробка газових родовищ, видобуток природного газу. Найбільша приватна газовидобувна компанія на заході України «Західнадрасервіс» належить саме Зіновію Козицькому. Ще один син, Степан, веде бізнес разом із батьком.
А сама Zеnyk Art Gallery названа і присвячена памʼяті онука Зіновія Козицького - Зеника Козицького-молодшого, який у липні минулого року помер внаслідок важкої хвороби. Хлопчині на той час було 19 років.
Крім виставок, у Zеnyk Art Gallery буде:
Багато питань у львівян викликає не таємнича робота не менш таємничого Бенксі, а приміщення артгалереї ZAG. Це будівля колишнього проєктного інституту «Львівтеплоелектропроєкт». Територія належить до історичного ареалу Львова.
Одна з компаній Зіновія Козицького проводила реконструкцію цього багатоповерхового будинку ще з 2019 року. Спочатку там нібито мав бути готель. Пізніше – офісний центр. В результаті львів’яни мають галерею.