Завантажити ще

Петиція про заборону російськомовних пісень в Україні за два дні набрала понад 25 тисяч голосів

Петиція про заборону російськомовних пісень в Україні за два дні набрала понад 25 тисяч голосів
Фото: uplan.org.ua

У понеділок, 17 лютого, на сайті Кабінету міністрів з'явилася петиція із вимогою заблокувати в Україні пісні російською мовою на стримінгових платформах. причиною цьому стала тенденція. що останнім часом там лідирують саме російськомовні виконавці - зокрема. Моргенштерн, LOBODA та інші. Станом на вечір 19 лютого вона набрала 25 654 голосів із 25 тисяч необхідних. Хоча до кінця збору підписів ще 87 днів.

Її автор - мовний активіст Олександр Леоненко звернувся до уряду із вимогою про заборону пісень російською мовою на стримінгових платформах, таких як Apple Music, Spotify та інших. Причому незалежно від національності виконавця.

Як аргументи Олександр Леоненко наводить національну безпеку, фінансування російських агресорів, пропаганду та дезінформацію. Мовляв, в умовах агресії Росії проти України, захист інформаційного простору та національної безпеки є критично важливими. 

- Ви самі бачите, яка гидота наразі очолює українські музичні чарти. Не знаю, хто слухає того моргенштерна, але очевидно, що лагідна українізація не діє. Потрібна законодавча заборона музики ворога в українському культурному просторі, - написав Леоненко в Instfgram.

Автор зазначає, що така заборона сприятиме популяризації української музики. Громадяни України мають право на доступ до культурних продуктів, які підтримують їхню ідентичність і національні цінності.

- У сучасному світі, де молодь активно споживає музику через стримінгові платформи, важливо формувати у них правильні культурні цінності. Заборона російськомовної музики може допомогти уникнути негативного впливу на молоде покоління. Водночас вона не обмежить свободу вибору громадян, оскільки українці зможуть насолоджуватись великою кількістю музики, виконаної іншими мовами. Це також відкриє нові можливості для популяризації музики інших народів, - йдеться у петиції.

Олександр Леоненко наголошує, що Кабінет міністрів має повноваження ініціювати зміни до законодавства, яке може регулювати діяльність іноземних компаній, що працюють в Україні. Наприклад, можна запровадити вимоги до стримінгових платформ, які діють на території України, щодо контенту, що пропонується.

  • Це вже друга подібна петиція з початку вторгнення. У 2022 Зеленського просили звернутися до стримінгів із проханням заборонити російськомовний контент. Петиція теж набрала 25 тисяч підписів за кілька днів. Президент на неї відповів - список російських артистів, які відкрито чи приховано генерують наративи російської пропаганди, вже існує. І частина з них вже перебуває під санкціями в Україні та інших країнах. 
  • У лютому 2023 року голова ОП Андрій Єрмак в інтерв’ю The Times заявив, що українська влада зверталася до Spotify із проханням видалити з каталогу російську музику.
  • У квітні 2023 року голова Мінцифри Михайло Федоров закликав музичні сервіси Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати виконавців із Росії.
  • У червні-липні 2024 року Spotify і YouTube видалили акаунти російськомовних артистів, які потрапили під санкції ЄС.