3 квiтня
Завантажити ще

Кілька місяців відпочинку за 90 днів служби на передовій - Міноборони розробило новий механізм ротації

Кілька місяців відпочинку за 90 днів служби на передовій - Міноборони розробило новий механізм ротації
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, який передбачає декілька місяців відпочинку після 90 днів безперервної служби і участі у бойових діях. Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів народний депутат України, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

- Це якраз той механізм, про який також зазначає в своєму зверненні міністр оборони, розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях, людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців. Це та альтернатива звільненню чи встановлення чітких термінів служби… Пан Умєров говорить, що ці рекомендації вже розроблені, будемо очікувати, – зазначив депутат.

За його словами, на рівні закону це "неможливо врегулювати", відтак найімовірніше це будуть "«підзаконні нормативно-правові акти, директиви головнокомандувача Збройних сил". Як зазначив Веніславський, закон про чіткі терміни служби вже розроблений, однак наразі він не бачить можливостей для його ухвалення.

- В ньому передбачаються різні варіанти звільнення з військової служби після 36, 12 чи 18 місяців безперервної служби в зоні бойових дій чи безпосередньої участі в бойових діях. Але є позиція Генштабу, є реальна ситуація на фронті. І в умовах, коли Росія на різних напрямках намагається тиснути, ухвалення такого закону одномоментно призведе до звільнення дуже великої кількості людей, що призведе до дуже негативних наслідків. Тому на цей момент говорити про те, що ми цей законопроєкт отримаємо і він буде проголосований, це, як я вже неодноразово вам говорив, надто оптимістично, – резюмував Веніславський.

  • За чинним законом військові, яких мобілізовано з 24 лютого 2022 року, повинні служити до закінчення воєнного стану, якщо не мають підстав для звільнення (здоров’я, сімейні проблеми).
  • У квітні 2024 року Рада ухвалила закон про мобілізацію, із нього в останній момент виключили питання демобілізації та ротації на прохання головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Він пояснив, що стосовно цього питання розроблять окремий законопроєкт. Першочергова версія закону передбачала, що демобілізація може бути оголошена через 36 місяців безперервної служби.