Більшість українців (65%) активно споживають новини щодня. Найбільше українці цікавляться новинами про вторгнення Росії, при цьому часто використовують соцмережі для їхнього пошуку. Про це свідчить дослідження Центру Разумкова.
- Найчастіше респонденти використовують для отримання новин соціальні мережі (72%), 42% опитаних використовують канали на YouTube, 39,5% ˗ телеканали, що входять до телемарафону «Єдині новини», 34% ˗ інші ТВ-канали, 21% ˗ новинні сайти та онлайн-видання, 11% ˗ радіо/подкасти, лише 4% ˗ друковані газети. Лише 17% опитаних зазначили, що не використовують соціальні мережі для отримання новин. Найчастіше обирають Telegram (62%), YouTube (47%) та Facebook (35% опитаних). Instagram використовують 23%, Х (Twitter) ˗ лише 4%, - зазначено у дослідженні.
Згідно з результатами дослідження, 19% українців читають новини кілька разів на тиждень, а лише 14% роблять це рідше (6% ‒ орієнтовно раз на тиждень, 3% ‒ кілька разів на місяць, 5% ‒ ніколи або майже ніколи).
Зі збільшенням рівня освіти зростає й активність споживання новин: 61% осіб з освітою не вищою за середню споживають новини щодня, тоді як серед тих, хто має вищу або неповну вищу освіту, цей показник сягає 69%. З віком також зростає частка тих, хто щодня споживає новини: від 52% серед 18-29-річних до 73% серед осіб, старших за 60 років.
Основною темою, що цікавить респондентів, є новини про російське вторгнення та війну в Україні (75%). Часто шукають новини про події в Україні, зокрема національну політику та уряд (48%), міжнародні новини (43,5%), інформацію про погоду, клімат та природні катастрофи (33%), місцеві новини і події в громадах (33%).
Менше цікавляться новинами про здоров'я і добробут (22%), соціальними проблемами (19%), економічними та фінансовими новинами (17%), спортом (15%), розвагами, поп-культурою, модою, мистецтвом та книгами (14%).