Незважаючи на відміну традиційного додаткового вихідного дня на Великдень та на травневі свята, багато українців все ж таки планують "вирвати" декілька днів на відпочинок у цей час. Куди планують вирушити туристи перед початком активного літнього сезону і у скільки це обійдеться в 2025 році - Коротко про розповіла директор львівської турфірми Галина Гладчук.
За словами Галини Гладчук, сфера туризму потроху починає оживати. Порівняно з першими роками великої війни, коли люди майже нікуди не їздили, зараз вони вже поглядають у бік традиційних туристичних локацій та морських курортів. Якщо порівнювати з попереднім роком, у туроператорів замовлень більше приблизно на 20%. Самі турагенти пов'язують це з бажанням людей «перезавантажитися» і вирватися хоча б на кілька днів туди, де немає війни. А ще хочуть потрапити туди, де тепло.
- Запитують щодо травневого відпочинку, вже хочуть на сонечко. Це може бути Туреччина, де вже тепліше, чи Єгипет, – зазначає наша співрозмовниця. – Але, чесно кажучи, замовлення турів на ці напрямки на «травневі» йдуть слабо – оскільки ті ж дати активно бронюють багато росіян. Сам факт небажаного сусідства на курортах вже стримує наших. Так ще й наявність клієнта утримують високі ціни – вони приблизно на 20% вищі, ніж улітку. Ситуація нагадує ту, що була у перші роки повномасштабного вторгнення. Якщо ж говорити саме про попит на травень, то сьогодні особливо популярні автобусні тури до Європи.
Українці обирають Прагу, Дрезден, Будапешт, Відень та інші європейські міста. Великий попит на поїздки туди, де є термальні джерела чи мінеральні води.
- Там є непогані готелі, смачні та доступні страви в меню, сніданки, що входять у вартість, цікава туристична програма – тут кожен вибере собі щось до душі, - продовжує Галина Гладчук. – Такі автобусні тури дуже популярні. І це недорого.
Круїзи за затребуваними напрямками, наприклад, Прага - Дрезден або Відень - Будапешт, коштуватимуть 80-100 євро за особу (3-4 дні).
- Це шанс людині трохи змінити свій емоційний стан. Поліпшити настрій, змінити картинку, подивитись трохи Європу, видихнути та додати в життя хоч трохи позитиву – зазначає Галина.
Автобусні тури – наприклад, у Будапешт, Прагу, Дрезден, Відень – приваблюють невисокою ціною та насиченою програмою. Фото: Peter Tóth/Pixabay
Але квітень та травень – це ще не активний туристичний сезон. На моря та пляжі люди відправляються влітку. І вже зараз розпочалося попереднє бронювання. Якщо раніше туроператори нудьгували в очікуванні дзвінків, то цього сезону «клієнт пішов».
- Трохи змінилися популярні напрямки, але та ж Туреччина влітку вже більше користується попитом. Наплив росіян, які зупиняють наших у травні, влітку «розмиється» в натовпі європейців, що хлинуть до моря, - продовжує директор турфірми. - Туреччина коштуватиме дешевше завдяки тому, що літні ціни залишилися на рівні минулого року. Українці вже скучили за Середземним, Егейським морями. Те саме стосується і Єгипту. Ми любимо Червоне море, нас Єгипет дуже добре приймає, пропонуючи гнучку систему знижок та всілякі бонуси, і тому Єгипет також популярний на літо.
Тижнева поїздка до Туреччини до готелю, де все включено, коштуватиме 50-60 тисяч гривень за двох, Єгипет – від 60 тисяч. Але бувають і путівки, що горять.
Тижнева поїздка до Туреччини до готелю, де все включено, коштуватиме 50-60 тисяч гривень. Фото: Pixabay
Окрім Туреччини та Єгипту, їдуть до Іспанії на Майорку, до Барселони, Греції – попит мають автобусні тури, в Хорватію. Також популярна Чорногорія, і знову – автобусом. Якщо харчуватися самому, а ціни на їжу в супермаркетах там частіше нижчі, ніж у нас, – вийде недорого. Традиційно їдуть до Болгарії. Там найдешевше море, хоч і трапляються претензії до сервісу. У деяких місцях він зупинився на рівні "совкового".
– Це найбільш економний варіант, і Болгарію більшість туристів можуть собі дозволити, – каже Галина Гладчук. – Крім того, Болгарія прагне підніматися, і багато готелів, де були нарікання, у міжсезоння підтяглися. Цього року вона, напевно, буде затребувана, що вже зрозуміло за попереднім бронюванням.
Дорогими залишаються Греція та Хорватія – остання навіть трохи піднялася в ціні. Тут доведеться за нормальний готель викласти 70-80 тисяч за двох. І це автобусні тури.
А ось відпочити в Іспанії можна дешевше, ніж минулого року: заощадити можна завдяки дешевим перельотам. На таких курортах, як Коста Брава, і в тій же Барселоні реально вкластися в 50 тисяч гривень. У цю суму входить проживання у хорошому готелі з гарним харчуванням. У Європі, запевняє Галина Гладчук, навіть тризіркові готелі гідні та комфортабельні, тож платити за чотири чи п'ять зірок немає жодного сенсу.