Завантажити ще

У Могилянці заборонили лекцію військового — погляди виявилися занадто радикальними

У Могилянці заборонили лекцію військового — погляди виявилися занадто радикальними
Фото: facebook.com/NashFormat

Видавництво «Наш Формат» засудило заборону лекції військового Євгена Врядника у Києво-Могилянській Академії. У видавництві назвали заборону “неприпустимою”.

- 19 квітня у стінах Києво-Могилянській Академії мала відбутися лекція Євгена Врядника — військового, письменника, засновника культурно-освітнього проєкту «Пломінь». Проте адміністрація університету заборонила захід, посилаючись на висновок Антидискримінаційного комітету. В результаті лекція все ж відбулася, але на вулиці за межами вишу. Ми не приймаємо такої цензури та засуджуємо рішення керівництва НаУКМА, — йдеться у заяві, опублікованій у фейсбуці.

У видавництві додали, що “українські захисники й захисниці щодня відстоюють нашу свободу на фронті, але, як виявляється, не можуть вільно говорити в українських університетах”.

«Наш Формат» нагадав, що нещодавно у видавництві вийшла книга Євгена Врядника «Автаркія. Самодостатність у сучасному світі», де він “розмірковує над темами античного стоїцизму, кінізму, самурайства, інших вчень і практик, що стають дедалі кориснішими для сучасної людини, формують нинішніх воїнів”. 

Крім того, “Наш Формат” зазначив, що Врядник є засновником видавництва "Пломінь", “весь чоловічий склад якого від початку повномасштабної війни пішов на фронт, чоловіки служать у складі штурмових підрозділах, зокрема і в 3 ОШБр”. Провести лекцію на вулиці допомогли працівники ресторану поруч.

Сам Євген Врядник у своєму X назвав керівництво НаУКМА “лівацьким”. За його словами, лекція мала назву «Героїчна порода: від Старої України до Третіх Визвольних Змагань» та мала пройти в Культурно-Мистецькому Центрі університету. За словами Врядника, звернення щодо проведення лекції в стінах академії подала студентська спілка націоналістів «Український Студент».

-  Спочатку їм погодили проведення лекції, але, раптово посеред тижня надійшла інформація щодо звернення «Антидискримінаційного комітету» НаУКМА до адміністрації університету з проханням заборонити проведення цього заходу. Приводом до звернення нібито послугував донос анонімного представника університету — чи то студента, чи то когось із керівництва, — пише військовий.

Врядник стверджує, що після того поспілкувався з ректором Сергієм Квітом. Він назвав його “відомим зрадником націоналістичного руху”, який “засвідчив себе як затятий комсомолець на службі усім відомих фондів спонсорування світової пролетарської лібертарної революції та прихильником ліволіберальної, людожерської частини євробюрократії”. На думку Врядника, “має розпочатися очищення Києво-Могилянської Академії від прихильників «ліберального тоталітаризму». 

Книжкова блогерка, авторка Telegram-каналу "Непозбувний книгочитун" Тетяна Гонченко пише, що ідея Врядника полягає в тому, що “населення України треба поділити на породи (це термін, яким він прямо оперує), лібералізм — зло, а права людини, рівність та геїв треба відмінити як шкідливі цінності”. За її словами, “це фактично мала бути лекція про те, що в Україні треба запровадити фашизм”. Позицію видавництва "Наш Формат" вона назвала недивною, “бо погляди засновника НФ ми знаємо”.

  • 9 березня у Львові на стихійному ринку заборонили продавати книги та платівки російською мовою.
  • 29 березня письменник Винничук відповів на критику після колонки про "розпусну епоху": "Це такий спосіб витіснення мене".