З 23 червня по 8 липня 2025 року за підтримки бюро ЮНЕСКО в Україні, уряду Японії та Міністерства культури і стратегічних комунікацій проводилися роботи з розбору завалів одного з корпусів Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука. Про це повідомила ректор Академії Олена Осадча.
- На диво, знайшли майже неушкоджені ікони, твори, виконані в техніці гарячої емалі, мозаїки та фрески, гобелени і вишивку, твори ювелірного мистецтва і фонди кафедри живопису з академічними постановками. З-під завалів дістали і твори Марії Котляревської, але вони потребують реставрації. Найбільше постраждали твори арт-костюма, текстиль і вишивка. Звісно, вони потребуватимуть фахової реставрації, і ЮНЕСКО готове доєднатися і до цих робіт, - зазначила Осадча.
Розбір завал відбувався доволі швидко. Лише за два тижні підрядники демонтували всі аварійні стіни, вивезли увесь будівельний брухт і допомагали знаходити вцілілі твори та фрагменти з архівів Академії.
25 березня 2024 року російська ракета влучила в Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, зруйнувавши праве крило головного корпусу. Там містилися музей культурної спадщини, кафедра монументального й станкового живопису, спортивна зала та конгрес-хол. Саме у конгрес-холі зберігалися дипломні роботи студентів, серед яких була виставка "Українська жінка в полум’ї війни". Під завалами опинилися також графічні роботи Марії Котляревської - видатної представниці школи "бойчуківців".