16 липня
Завантажити ще

У Дніпрі прокурори торгували справами про «замовні вбивства»: результати експертизи підтвердили монтаж доказів

У Дніпрі прокурори торгували справами про «замовні вбивства»: результати експертизи підтвердили монтаж доказів

Схеми вже колишнього прокурора Дніпропетровської області Сергія Біжка стали надбанням громадськості на тлі комплексної перевірки, яку ініціював Генеральний прокурор Руслан Кравченко.

З'ясувалося, що працівники обласної прокуратури взаємодіяли з кримінальними авторитетами регіону та, зокрема, «кришували» діяльність цілої мережі шахрайських кол-центрів.

З метою усунення конкурентів або невигідних осіб прокурори спільно з поліцією відкривали кримінальні провадження, кваліфікуючи їх як «замовне вбивство». Основою для таких справ ставали змонтовані аудіо- та відеофайли, які використовувалися як «доказова база». Одне з таких проваджень — №12024041230000749.

У справі, зокрема, була проведена фоноскопічна експертиза, який засвідчує монтаж відео-та аудіофайлів, що нібито доводять організацію "замовного убивства" одного з кримінальних спонсорів прокурорів.  

Висновок експертизи засвідчують наступне:

«Фоноскопічним дослідженням встановлено, що аудіо- та відеофрагменти, долучені до матеріалів кримінального провадження, є результатом монтажу. Ознаки монтажу наявні як у звуковій доріжці, так і у візуальному ряді записів. Надані файли не можуть вважатися автентичними доказами подій, що фігурують у кримінальному провадженні №12024041230000749».

Проти осіб, які потрапляли у «розробку» прокурорів в таких вигаданих провадженнях, оголошували підозру, подавали їх у розшук — включно з міжнародним, долучаючи до справи "карманних суддів". Такі «послуги» прокурорів оплачували представники кримінального світу за надвисокими тарифами.

І хоча Сергій Біжко вже втратив адміністративну посаду, формально він і досі залишається прокурором.  Так само як і низка його підлеглих, залучених до схем фальсифікації справ в інтересах кримінальних груп - продовжують працювати.

У Генпрокуратурі поки не коментують, які будуть подальші дії щодо Біжка, фальсифікованих справ, прокурорів та слідчих, які, власне, й "малювали" матеріали.

Біжко, до речі, як відомо, просився зостатися працювати в апараті прокуратури області. Та жодних заперечень з цього приводу генпрокурор Кравченко публічно так і не озвучив.