21 липня у віці 84 років не стало видатного українського вченого й наставника, члена-кореспондента Національної академії наук України, заслуженого діяча науки й техніки України, лауреата Державної премії у сфері науки й техніки Віталія Моторного. Про це повідомили НАН України та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.
- Його життя ‒ приклад служіння науці, освіті та людським ідеалам. Ми втратили Людину глибокої інтелігентності, високої професійності та безмежної відданості своїй справі. Звістка про його смерть спричинила невгамовний біль усім, кому доля дарувала нагоду зустрічатися з цією чудовою людиною. Світла пам'ять про Віталія Павловича назавжди залишиться у серцях його колег і друзів, - йдеться в заяві НАН України.
Віталій Павлович Моторний народився у 1940 році в Мелітополі в родині військовослужбовця. Все своє життя присвятив математиці. Після закінчення з відзнакою фізико-математичного факультету Дніпропетровського державного університету працював там, пройшовши сходинки від асистента до завідувача кафедри теорії функцій і декана механіко-математичного факультету.
Його наукові інтереси охоплювали теорію наближення функцій та оптимізацію квадратурних формул. Результати досліджень, зокрема щодо найкращих квадратурних формул і наближень функцій алгебраїчними поліномами, здобули міжнародне визнання.
Багато років він очолював лабораторію в Інституті прикладної математики і механіки НАН України, згодом працював провідним науковим співробітником. Автор понад 140 наукових праць, виховав 13 кандидатів і 2 докторів наук. Він активно популяризував математику: очолював журі численних математичних олімпіад, співпрацював із педагогами та учнями, передаючи їм любов до точних наук.
За визначні заслуги Моторний був удостоєний звання заслуженого діяча науки й техніки України, а також став лауреатом Державної премії України в галузі науки й техніки та премії імені М.О. Лаврентьєва НАН України, отримав багато інших престижних нагород.
- У пам’яті колег, учнів та численних послідовників Віталій Павлович Моторний назавжди залишиться Людиною, яка жила наукою і щиро ділилася здобутками. Вічна йому пам’ять… - зазначили в університеті Гончара, де він працював.